کد خبر: ۵۵۱۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان، درخصوص رسیدگی‌های ضروری به خانواده‌های بدون سرپرست زندانیان ایرانی خارج از کشور تفاهم کردند.

به گزارش شفاف، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با رحیم مطهرنژاد، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، به منظور بررسی راه‌کارهای کمک به زندانیان نیازمند و حمایت از خانواده‌های بدون سرپرست زندانیان ایرانی خارج از کشور، در محل معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر دیدار و گفت‌وگو کرد.

از آنجا که تعدادی از ایرانیان در خارج از کشور به اتهامات مختلف زندانی هستند و برخی از خانواده‌های این زندانیان به لحاظ بی‌سرپرست بودن با مشکلاتی مواجه‌اند، مقرر شد با معرفی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه، در موارد خاص و ضروری مساعدت‌هایی به این خانواده‌ها با همکاری مشترک سازمان زندان‌ها، بنیاد تعاون زندانیان و انجمن‌های حمایت از زندانیان ارائه شود.

همکاری ستاد حقوق بشر و شهرداری تهران در زمینه ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی

خبر دیگر از ستاد حقوق بشر اینکه؛ کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با علیرضا زاکانی، شهردار تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار درخصوص طیفی از موضوعات مانند ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی در شهر تهران، همکاری و حمایت از ابتکارات فرهنگی و هنری در حوزه حقوق بشر و حمایت از خانواده‌های بدون سرپرست زندانیان ایرانی خارج از کشور (مربوط به شهر تهران) بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار مقرر شد؛ معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر با شهرداری تهران در خصوص این موضوعات تفاهم‌نامه همکاری به امضا برسانند.

دیدار غریب‌آبادی با معاون حقوقی رییس جمهور برای ارتقای حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی

گفتنی است؛ غریب‌آبادی همچنین جداگانه با محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور نیز دیدار کرد.

طرفین در این دیدار درباره ترویج و ارتقای حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی و ضرورت پیش‌بینی سازوکارهای لازم در این خصوص در تمامی دستگاه‌ها گفت‌وگو و تصمیماتی را نیز اتخاذ کردند.

در این چارچوب، دو طرف بر اهمیت مأموریت کمیته صیانت که چندی قبل از سوی ستاد حقوق بشر و با تعامل قوای سه‌گانه تشکیل شد و نیز ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی با آن برای شناسایی فرایندهای مخل حقوق مردم و تلاش در جهت رفع آنها تأکید کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: