کد خبر: ۵۵۱۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

وزیر خارجه روسیه گفت، نظم قانون-محور که غرب تحمیل می‌کند، یک اختلاف نژادپرستانه در دنیا را موجب می‌شود.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنرانی ویدیویی در پنجمین «مجمع جهانی دیپلمات‌های جوان» بر تعهد روسیه به اصول اساسی منشور سازمان ملل تاکید کرد و گفت، مسکو به صورت منسجم از تفاوت‌های فرهنگی مردم و حق آن‌ها برای انتخاب مسیرشان حمایت کرده است.

این دیپلمات ارشد روسیه گفت: ما به شدت این نظم قانون-محور استعمار نو که توسط غرب با رهبری آمریکا تحمیل می‌شود را رد می‌کنیم. این نظم به جهانی  پر از اختلافات نژادپرستانه منتهی می‌شود که در آن برخی گروه‌های ممتاز حق دارند هر اقدامی بکنند و بقیه جهان باید از این «میلیارد طلایی» پیروی کرده و به منافع آن‌ها خدمت کند.

او گفت، علاوه بر این، مسکو در حال گسترش و تعمیق همکاری‌های پرثمر خود با بخش اعظم اعضای جامعه جهانی است که ۸۰ درصد جمعیت زمین را تشکیل می‌دهند.

این وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که جاه‌طلبی‌های کشورها برای حل کردن مشکلاتشان به قیمت دیگر کشورها، هرگز ثمربخش نبوده و این سیاست‌های تخریب‌کننده محکوم به شکست هستند.

به گفته لاوروف، بازیگران قدرتمند و مستقل آسیا، خاورمیانه، آمریکای لاتین و آفریقا به دنبال یک سیاست خارجی ملی بوده‌اند و به نتایج حیرت‌انگیزی در حوزه‌های مختلف رسیده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: