کد خبر: ۵۵۱۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
دکتر مخبر در بازدید از مرز شلمچه عنوان کرد:

معاون اول رییس جمهور در پایان برنامه بازدید خود از گذرگاه‌های زائران اربعین، از پایانه مرزی شلمچه در استان خوزستان هم بازدید کرد.

به گزارش شفاف، دکتر محمد مخبر عصر امروز (شنبه) پس از حضور در یادمان شهدای شلمچه و ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس، از بخش‌های مختلف پایانه مرزی شلمچه بازدید و گزارشی از مسئولین پایانه درخصوص ظرفیت‌ها و امکانات رفاهی فراهم شده برای زائران دریافت کرد.

وی در ادامه با حضور در یکی از پارکینگ‌های این پایانه، از ظرفیت این پارکینگ و اقدامات انجام شده برای مراقبت از خودروهای زائران مطلع شد.

دکتر مخبر همچنین از یکی از محل‌های اسکان زائران و همچنین مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز شلمچه بازدید کرد و در جریان ظرفیت پذیرش و تجهیزات پزشکی و درمانی این مرکز قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران از آمادگی کامل پایانه‌های مرزی کشور جهت خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع) خبر داد و افزود: البته هنوز برخی کمبودها وجود دارد که مسئولان مربوطه تا زمان اوج تردد زائران اربعین این کمبودها را برطرف خواهند کرد.

دکتر مخبر بر اهمیت هماهنگی میان متولیان برگزاری مراسم اربعین و مردم و زوار تاکید کرد و گفت: امسال پیش بینی می‌شود جمعیت زیادی در مراسم اربعین شرکت کنند لذا بهتر است زائران عزیز برنامه سفر خود را مدیریت کرده و روزهای قبل و پس از اربعین را هم برای زیارت انتخاب کنند.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: دولت مصمم است سفری ارزان، آسان و ایمن برای مردم فراهم شود و پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است و خوشبختانه مردم نیز در این زمینه همراهی و همکاری خوبی داشته‌اند.

وی از همکاری مناسب کشور عراق هم به لحاظ موضوع روادید و هم تسهیل‌گری برای ورود زائران خبر داد و گفت: استانداران مرزی هر سه استان نیز توافقات خوبی با طرف عراقی داشته‌اند که امیدوارم با این تدارکات شاهد برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: