کد خبر: ۵۵۱۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با استقبال از عزم صندوق بازنشستگی فولاد در فسادستیزی گفت: صندوق فولاد دیگر حیاط خلوت نیست و با رانت‌خواری و بریز و بپاش‌هایی که از قبل بوده به شدت مقابله کرده است.

به گزارش شفاف، بنا بر دعوت رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و به منظور پیگیری وضعیت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد، حسین عامریان مدیرعامل صندوق با حضور در جلسه این کمیسیون گزارش مبسوطی از وضعیت صندوق، اقدامات انجام شده، چالش‌ها و برنامه‌های پیش رو ارائه داد.

عامریان در این جلسه که نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات نیز حضور داشتند با اشاره به تاریخچه صندوق بازنشستگی فولاد به تشریح وضعیت صندوق در زمان شروع به کار تیم مدیریتی جدید صندوق پرداخت و با ارائه وضعیت شرکت‌های تابعه اظهار کرد: به لطف خدا و با تلاش مجاهدانه جوانان مومن انقلابی در شرکت‌ها و با تدابیر اتخاذ شده به سمت سودآورشدن شرکت‌ها حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات و دستاوردهای مدیریت جدید صندوق در حوزه بازنشستگی گفت: با وجود مشکلات موجود، همیشه نگاه ویژه به تکریم بازنشستگان داشته‌ایم. تعریف سرفصل بودجه جداگانه برای رفاهیات آنان، افزایش سرانه درمان، حذف فرانشیز، ارائه سفرهای زیارتی و سیاحتی به بازنشستگان تجهیز و به روز کردن دفاتر امور بازنشستگی و … بعضی از این اقدامات بوده است.

عامریان اضافه کرد: با توجه به‌ شرایط اقتصادی بازنشستگان و اهمیت این مقوله، درخواست داریم مجلس به صندوق فولاد نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه گفت : صندوق فولاد یکی از پیچیده ترین صندوق‌های بازنشستگی است و دلیل انتخاب عامریان به عنوان مدیرعامل صندوق از سوی دولت توانایی ایشان در رفع مشکلات صندوق است.

وی ضمن بیان اینکه با ارائه متمم بودجه برای سال جاری تاحدودی به صندوق کمک خواهد شد، افزود: در بودجه سال آینده اعتبار لازم را برای صندوق فولاد در نظر خواهیم گرفت.

در پایان این جلسه نیز عیسی‌زاده رئیس کمیسیون اجتماعی با تقدیر از گزارش مبسوط و دقیق مدیرعامل صندوق فولاد گفت: صندوق فولاد شرایط خاصی دارد که اطمینان داریم عامریان و همکارانشان با روحیه جهادی و انقلابی می‌توانند مشکلات صندوق را رفع کنند‌.

وی با تقدیر از توجه ویژه صندوق به تکریم بازنشستگان گفت: از هر اقدام صندوق در تکریم بازنشستگان و ارتقای خدمات رفاهی آنها تمام قد حمایت می‌کنیم.

عیسی‌زاده با استقبال از عزم صندوق در فسادستیزی گفت: صندوق فولاد دیگر حیاط خلوت نیست و با رانت‌خواری و بریز و بپاش‌هایی که از قبل بوده به شدت مقابله کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: