کد خبر: ۵۵۱۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت از شناسایی ۶۷ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو و فوت ۶ نفر از آنها خبر داد.

 به گزارش شفاف، دکتر بهزاد امیری در گفت و گویی درباره آخرین وضعیت شناسایی بیماری تب کریمه کنگو در کشور اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 67 بیمار مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که متاسفانه 6 نفر از آنها فوت کرده‌اند.

وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است؛ مخزن و ناقل ویروس (CCHF) در طبیعت کنه‌های سخت و عمدتاً گونه‌ای به نام "هیالوما" است. 

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ادامه داد: زمانی که این کنه‌ها حیوان را مورد گزش قرار می‌دهند، ویروس را به بدن دام منتقل می‌کنند. 

وی درباره روش‌های انتقال ویروس تب کریمه کنگو گفت: انسان به چند روش به ویروس CCHF آلوده می‌شود؛ در صورت گزش مستقیم انسان توسط کنه آلوده، تماس با ترشحات، خون و بافت بدن حیوان آلوده، له کردن کنه آلوده با دست، تماس با خون و ترشحات بدن انسان مبتلا به بیماری، فرد به این بیماری مبتلا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: