کد خبر: ۵۵۱۲۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: سطح بندی جرائم که به‌عنوان دستور‌العمل از سوی قوه‌قضاییه در اختیار کلانتری‌ها قرار داده شده‌، مشخص کرده که پرونده‌های مختلف به کدام دادسرا برای تحقیقات تکمیلی ارجاع داده شود.

 به گزارش شفاف، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای؛ رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در اظهار کرد: هر پرونده‌ای که در کلانتری تشکیل می‌شود، پس از تحقیقات ابتدایی، برای سیر سیرمراحل قانونی به دادسرا‌های مختلف در تهران ارجاع می‌شود.

وی با بیان اینکه پرونده جرائم سبک مانند تصادف یا درگیری خانوادگی، در کلانتری‌ها به صلح و سازش ختم خواهد شد یا به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود، ادامه داد: هر جرمی که رخ دهد، برابر یک دستورالعمل واحد مبنی بر ‌"سطح بندی جرائم" که داخل کلانتری‌ها وجود دارد، پرونده تشکیل خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: به عنوان مثال جرمی رخ داده که بر اساس سطح‌بندی موجود، پرونده برای رسیدگی در اختیار کلانتری قرار می‌گیرد اما جرائم سنگین و خشن  دیگر مانند سرقت مسلحانه، سرقت طلافروشی یا سرقت به عنف و ...  وجود دارد که بر مبنای " سطح‌بندی جرائم" برای سیر مراحل قانونی و تحقیقات تکمیلی به دادسرای مربوطه ( امور‌ جرائم‌ جنایی، ویژه سرقت، انقلاب و ... )  ارجاع داده خواهد شد.

سرهنگ موقوفه‌ای متذکر شد: "سطح‌بندی جرائم " که به‌عنوان دستور‌العمل از سوی قوه‌ قضاییه در اختیار کلانتری‌ها قرار داده شده‌، مشخص کرده که پرونده‌های مختلف به کدام دادسرا  برای تحقیقات تکمیلی ارجاع داده شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پرونده‌های جرائم خشن در دستور کار کلانتری‌ها قرار نخواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پرونده‌های جرائم سنگین با دستور مرجع محترم قضایی برای کشف جرائم احتمالی در اختیار پلیس‌های تخصصی مانند پلیس مواد مخدر، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، پلیس آگاهی و پلیس فتا و ... قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: