کد خبر: ۵۵۱۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

تیمی از دانشمندان آمریکایی در تازه‌ترین مطالعات خود موفق به ساخت یک داروی ترکیبی شدند که می‌تواند به طور قابل توجهی از حمله قلبی جلوگیری کند.

به گزارش شفاف، بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر و در کنگره انجمن قلب و عروق اروپا ارائه شد، بیماران قلبی مسن که ترکیبی از «پلی قرص» متشکل از سه داروی مختلف مصرف می‌کردند، کمتر در معرض خطر حوادث قلبی عروقی عمده قرار داشتند. 

نویسندگان مطالعه به سرپرستی دکتر والنتین فوستر، متخصص قلب در نیویورک و مدیر کل مرکز ملی تحقیقات قلب و عروق اسپانیا، ۲۴۹۹ بیمار را در هفت کشور اروپایی که در گذشته سابقه انفارکتوس میوکارد نوع ۱ داشتند، بررسی کردند.

به نیمی از بیماران پلی قرص حاوی آسپرین، رامیپریل و آتورواستاتین داده شد در حالی که سایرین استاندارد معمول مراقبت را دریافت کردند. بیماران به طور متوسط ​​به مدت سه سال پیگیری شدند.

محققان ۴۸ مورد مرگ و میر قلبی عروقی را در گروه پلی‌پیل و ۷۱ مورد را در گروه مراقبت‌های معمول دریافتند، به این معنی که بیمارانی که پلی‌پیل مصرف می‌کردند، تا ۳۳ درصد خطر مرگ قلبی عروقی در آن‌ها کاهش یافت، پولی پیل همچنین در سایر اقدامات مورد مطالعه در کارآزمایی، مانند سکته مغزی یا انفارکتوس میوکارد، مطلوب بود.

دستورالعمل‌های به روز شده کارگروه آمریکا مصرف روزانه آسپرین را برای سلامت قلب در اکثر بزرگسالان توصیه نمی‌کند. این مطالعه نشان می‌دهد که صدای ترافیک با افزایش خطر حمله قلبی مرتبط است.

محققان می‌گویند پنج عامل خطر دوران کودکی می‌تواند شانس سکته مغزی و حملات قلبی را در بزرگسالی افزایش دهد.

به گفته فوستر، پلی قرص و آزمایش پس از ۱۵ سال کار انجام می‌شود. او و همکارانش به این نتیجه رسیدند که یکی از مشکلات اصلی در پزشکی عدم پایبندی به دارو‌هایی است که قرار است مصرف کنند، به ویژه در زمینه قلب و عروق و بیمارانی که دچار حمله قلبی شده‌اند. 

فوستر می‌گوید پلی پیل چیزی است که می‌تواند تاثیر بسیار قابل توجهی بر جمعیت عمومی داشته باشد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، هر ۴۰ ثانیه یک نفر دچار حمله قلبی می‌شود. سالانه حدود ۸۰۵ هزار حمله قلبی در این کشور رخ می‌دهد که ۲۰۰ هزار مورد از آن‌ها برای افرادی اتفاق می‌افتد که قبلا یک مورد را تجربه داشته‌اند.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: