کد خبر: ۵۵۱۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که یائیر لاپید، رئیس موساد را به دلیل اظهاراتش درباره احیای برجام و انتقاد از دولت بایدن برای حصول توافق با ایران توبیخ کرده است.

به گزارش شفاف به نوشته روزنامه هاآرتص، یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دیوید بارنیا رئیس سازمان جاسوسی موساد خواسته است تا درخصوص اظهارات روز پنج‌شنبه خود درباره مذاکرات دولت جو بایدن (رئیس جمهور آمریکا) برای حصول توافق با ایران بر سر احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توضیح دهد.

بارنیا گفته بود که دولت آمریکا برای دستیابی به توافق با ایران عجله می‌کند، توافقی که از نظر او وحشتناک است.

وی همچنین گفته بود که توافق هسته‌ای جدید با ایران، مانع از اقدام موساد علیه جمهوری اسلامی ایران برای محفاظت از منافع امنیتی اسرائیل نمی‌شود.

دیوید بارنیا این اظهارات را روز پنج‌شنبه گذشته در جلسه‌ای با حضور یائیر لاپید و سایر مقامات صهیونیستی در شرایطی گفته بود که نگرانی‌ها در تل‌آویو نسبت به حصول توافق احیای برجام افزایش یافته است.

وی که بیش از یک سال است ریاست موساد را بر عهده دارد، تاکید کرده بود: از آنجایی که اسرائیل توافقی را امضا نکرده است همچنان مجاز است به هر نحو ممکن از خود دفاع کند و به این ترتیب هم عمل خواهد کرد.

این مقام صهیونیست در ادامه گفته بود: ما با حزب‌الله سر و کار داریم، نه با آمریکا. ما با جهاد اسلامی سر و کار داریم، نه آمریکا و به‌علاوه با شبه نظامیان و سپاه در سوریه. ما باید با این موضوع مقابله کنیم. واضح است که ایالات متحده می تواند یک روز برخیزد و [منطقه] را ترک کند. ما نمی توانیم ترک کنیم، ما اینجا هستیم. تفاوت های مفهومی و تفاوت‌هایی در جهان بینی ما وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: