کد خبر: ۵۵۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

انجمن شیمی ایران با همکاری پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران هفتمین کنفرانس زئولیت را برگزار می‌کند.

به گزارش شفاف، دکتر علی اکبر طرلانی، دبیر علمی این کنفرانس در خصوص اهداف کنفرانس، اظهار کرد: یکی از رویکردهای این کنفرانس، گسترش مرزهای دانش در کشور و انتقال تجربیاتی که در طی سال‌ها فراهم آمده، به شمار می‌رود. از طرفی دیگر، بحث و تبادل نظر در مورد آخرین فناوری‌ها و پیشرفت‌ها در زمینه زئولیت و مواد متخلخل و ایجاد فرصت همکاری متقابل مابین صنعتگران و پژوهشگران در جهت ارتقا و بی‌نیازی کشورمان انجام خواهد گرفت.

وی گفت: تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه کنفرانس از سوی محققان داخلی و خارجی، ۱۱۰ مقاله است که از این تعداد ۱۰۷ مقاله از سوی کمیته علمی برای ارائه در طی دو روز برگزاری کنفرانس انتخاب شده است.

دبیر کنفرانس، موضوعات و محورهای مقالات برگزیده در این کنفرانس را شامل انرژی، فناوری نانو، محیط زیست، فناوری زیستی، کاتالیزگرها، حسگرها، فرایند جداسازی، محاسباتی، پتروشیمی، پالایش، خالص‌سازی و استخراج عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی، وی افزود: برگزاری دو کارگاه در کنار نمایشگاه عرضه محصولات شرکت‌های حامی کنفرانس از جمله برنامه‌های جانبی این نشست علمی است.

به گفته وی، هفتمین کنفرانس زئولیت انجمن شیمی ایران در روزهای ۸ و ۹شهریور ماه جاری از سوی انجمن شیمی ایران با همکاری پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در مرکز همایش‌های حکمت این پژوهشگاه برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: