کد خبر: ۵۵۱۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نظر قانونگذار در پذیرش داوطلبان آزمون وکالت بر ملاک قرار دادن نمره تراز است و با تأیید استفساریه از سوی شورای نگهبان، مرکز وکلای قوه قضائیه مکلف می‌شود اسامی پذیرفته‌شدگان را بر اساس تراز اعلام کند.

به گزارش شفاف، جعفر قادری در گفت و گویی اظهار کرد: مرکز وکلای قوه قضائیه در اعلام نتایج و سنجش و پذیرش داوطلبان آزمون فوق‌العاده وکالت بر اساس نمره خام عمل کرده است در حالی که نظر قانونگذار بر تراز در محاسبه و پذیرش داوطلبان است.

وی با تأکید بر اینکه نمره خام نباید ملاک عمل قرار گیرد، افزود: هنگامی‌که حجم نمونه زیاد است، نمرات هر درس تراز می‌شود و متوسط موزون نمرات تراز شده، ملاک عمل قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: آزمون کانون وکلای دادگستری توسط سازمان سنجش برگزار شده است و  بنابراین کانون دخالتی در نتایج آزمون ندارد و سازمان سنجش بر اساس متوسط موزون نمرات تراز شده، عمل می‌کند.

قادری ادامه داد: سازمان سنجش قبلاً هم از مجلس استفساریه کرده بود که نظر مجلس در این زمینه اعلام شده بود و مشکلی وجود ندارد. همچنین نتایج کانون وکلای دادگستری به‌زودی اعلام می‌شود.

وی در پایان گفت: با تأیید استفساریه از سوی شورای نگهبان، مرکز وکلای قوه قضائیه مکلف می‌شود که بار دیگر اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون را بر اساس نمرات تراز شده اعلام کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: