کد خبر: ۵۵۱۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

وزیر ورزش و جوانان گفت: در زمان آغاز به کارم در وزارت ورزش شش هزار طرح ناتمام ورزشی در سطح کشور داشتیم که اکنون به پنج هزار و ۲۰۰ طرح رسیده است.

به گزارش شفاف، سیدحمید سجادی در گفت و گویی در سنندج  در حاشیه سفر به استان کردستان، از برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف دولتی،  بخش خصوصی فروش قانونی، اجاره‌های بلندمدت ماده 27 یا ماده پنج جدید برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان‌ها خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون سرانه ورزشی کشور به طور متوسط 75صدم متر بوده که باید به 2 یا 3 متر افزایش پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در بسیاری از استان‌ها علی‌رغم اینکه سرانه یک متری اعلام و ما دلمان خوش شده اما طرح‌های ورزشی متعددی نیاز به ترمیم و تجهیز داشته و کف‌پوش، سیستم سرمایشی و گرمایشی، نوردهی و مشاعات مشکل داشته و فرسوده شده است. چندین استخر در کشور وجود داشته که به بهانه کرونا تعطیل شده و اکنون برای بازسازی و ترمیم 4 تا 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه منابع مالی موجود را برای تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور هزینه می‌کنیم، افزود: برخی از پروژه‌ها مشکل‌دار تعطیل‌شده نیز باید به بخش خصوصی واگذار شود.

سجادی با تأکید بر اینکه باید از پروژه‌ها و ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، تصریح کرد: ورزشگاه 22 گولان سنندج ظرفیت برگزاری مسابقات بین‌المللی را داشته و امیدواریم روزی شاهد تحقق این برنامه‌ها باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با اذعان به اینکه متأسفانه در بسیاری از استان‌ها بودجه و منابع تجهیز مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ابراز داشت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور کار سختی است اما ما ورزشی‌ها برای روزهای سخت ساخته شده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: