کد خبر: ۵۵۱۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹

مدیرکل میراث‌ فرهنگی خوزستان گفت: برای اسکان موقت زائرانی که برای سفر به عراق به مرزهای این استان مراجعه می‌کنند، ظرفیت ۵ میلیون نفری در نظر گرفته شده است.

به گزارش شفاف، محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به تحولات و اتفاقات در کشور عراق گفت: به محض اطلاع از اتفاقات عراق، برای سامان‌دهی وضعیت زائران اربعین حسینی دست به کار شدیم و تمهیدات لازم برای اسکان زائران و نیز بازگشت آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خوزستان ادامه داد: هیچ مشکل امنیتی در مرزها نداریم، همه چیز روال عادی دارد و خدمات‌دهی موکب‌ها و پذیرایی و میزبانی از زائران اربعین در مرزهای استان ادامه دارد.

وی همچنین توضیح داد: در مرز شلمچه برای اسکان 4 میلیون نفر و در مرز چذابه برای یک میلیون نفر ظرفیت اقامت موقت در نظر گرفته شده که تمام این مراکز اسکان موقت به صورت رایگان در خدمت زائران اربعین حسینی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون با مدیرکل امور مجلس و استان‌های وزارتخانه در محل مرز شلمچه درحال بازدید میدانی و بررسی وضعیت زائران ایرانی هستیم، بیان کرد: خوشبختانه زائران مشکلی در اقامت و نیز برای بازگشت ندارند و وسایل نقلیه عمومی برای بازگشت زائرانی که قصد برگشت به شهرهای خود را دارند، آماده‌سازی شده‌اند.

ارسطوزاده در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: موضوعات مرتبط با مسائل بهداشتی، تأمین غذا، اسکان و اقامت و نیز حمل و نقل زائران به صورت کامل در حال بررسی است و تا این لحظه گزارشی درباره مشکلات زائران نداریم و همه آن ها در سلامت کامل هستند و در مراکز اقامتی موقت، اسکان داده شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: