کد خبر: ۵۵۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴

در حاشیه نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص پژوهش، فناوری و نوآوری جهاد دانشگاهی به میزبانی سازمان برنامه و بودجه، بومی‌سازی ساخت لوله مغزی سیار (coild tubing) در قالب قرارداد ساخت بار نخست دستاورد شاخص جهاد دانشگاهی تهران اعلام شد.

به گزارش شفاف، دکتر مسعود کمبرانی؛ رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران، از انعقاد قرارداد بومی‌سازی دانش فنی و ساخت لوله مغزی سیار بین شرکت ملی نفت (مدیریت پشتیبانی ساخت و تأمین کالا) و سازمان جهاد دانشگاهی تهران خبر داد و گفت: در قالب این قرارداد پس از تدوین دانش فنی و راه‌اندازی خط تولید، تعداد 59 حلقه لوله مغزی سیار با قطر 5/1 اینچ تولید خواهد شد.

وی با اشاره به پیچیدگی‌­های موجود در تولید این تجهیز در ادامه تولید آلیاژ، تولید تسمه طویل به طول 6000 متر و تبدیل تسمه به لوله را از فناوری­‌های موجود در مسیر تولید این لوله برشمرد و گفت: در اجرای این پروژه علاوه‌بر حضور اساتید دانشگاه و متخصصان صنعت، یک شرکت معتبر لوله‌سازی نیز به‌عنوان همکار حضور دارد و امید می‌رود در مدت کمتر از 3 سال تولید صنعتی این لوله در کشور عملیاتی شود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران یادآور شد: لوله مغزی سیار از تجهیزات مصرفی در صنعت نفت است که به‌وسیله آن عملیات درون‌چاهی در عمق زیاد انجام می‌شود.

براساس این گزارش، به‌مناسبت هفته دولت، نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص پژوهش، فناوری و نوآوری جهاد دانشگاهی روزهای 8 و 9 شهریورماه 1401 ساعت 9 تا 17 به میزبانی سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: