کد خبر: ۵۵۱۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

امروزه، انواع درب اتوماتیک شیشه ای در اماکن و ساختمانهای اداری، تجاری و مسکونی، استفاده می شود. واقعا دلیل اصلی استفاده از در اتوماتیک به عنوان راه حلی ایده آل برای محلهای ورودی و خروجی چیست؟ . در این مقاله ما با بررسی انواع درب اتوماتیک، به بیان مزایا، انواع مختلف این نوع درب برقی، قسمتهای مختلف آن و همچنین راهنمای عملی برای سفارش درب اتوماتیک آماج صنعت با مناسبترین قیمت بازار ایران می پردازیم.

 

درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مهمترین مزایای در برقی، صرفه‌جویی در فضای تعبیه شده به منظور رفت و آمد می باشد. همچنین زیبایی و شیک بودن، یکی از بهترین ویژگی‌های درب‌ شیشه ای اتوماتیک است که به خصوص در اماکن تجاری باعث بهبود برندینگ و افزایش پرستیژ معماری مکان مورد نظر میشود.

دلیل دیگر استفاده از درب برقی، ایجاد امنیت پایدار است. چراکه سیستم های درب اتوماتیک، به راحتی می توانند با سایر تجهیزات و ماژول‌های امنیتی مثل سیستم‌های مدیریت یکپارچه ساختمان، اطفاء حریق، دزدگیر و. متصل شده و ایمنی بالایی را به ارمغان بیاورند.

صرفه جویی در مصرف انرژی، از مزیت های دیگر این سامانه می باشد. پژوهش ها نشان می دهد که بهینه سازی مصرف حرارتی و برودتی بین ۳۵ تا ۵۰ درصد سالانه می تواند باعث کاهش هزینه های مصرف انرژی شود.

انواع درب اتوماتیک صنعتی، می توانند با کنترل کردن دما و جلوگیری از وارد شدن آلاینده ها در اماکن پر تردد گزینه مناسبی برای واحدهای تولیدی بهداشتی، لبنیاتی و صنعتی باشند.

 به طور کلی بهترین استفاده از مکان مورد نظر برای تردد و امکان ساخت بر پایه اندازه درخواستی باعث شده است که انواع درب برقی را بتوان با بهره گیری از تخصص کارکنان شرکت آماج صنعت با بالاترین کیفیت سفارش داد و از خدمات پس از فروش فوق العاده بینظیر آن بهره مند گردید.  

 بهترین درب اتوماتیک با مناسبترین قیمت بازار

انواع قفل درب اتوماتیک

1.   قفل درب اتوماتیک مدرن

انواع درب اتوماتیک آماج صنعت آذر مجهز به پیشرفته ترین قفل درب اتوماتیک موسوم قفل هوشمند آماج صنعت می باشند. این قفل با طراحی ویژه قابلیت اتصال به برنامه هوشمند تلفن همراه و ارتباط بلوتوثی و اینترنتی را داشته و به دین تریتب کاملا از راه دور کنترل قابل کنترل است.  باز و بسته نمودن درب از راه دور، ثبت و کنترل تردد، ارسال پیام هشدار نفوذ غیر مجاز به تلفن همراه و از ویژگی های این نوع قفل های اتوماتیک می باشد.

 

2.   قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی

سامانه های اثر انگشت، کارت رمز، یا کد رمز و کلید اظطراری ویژه از انواع قفلهای دیجیتال اکسس کنترل می باشند که می توان بر روی سیستم های درب برقی نصب نمود. شرکت آماج صنعت آذر مناسبترین قیمت بازار ایران در ارائه انواع دستگاههای اکسس کنترل میباشد.

بهترین درب اتوماتیک با مناسبترین قیمت بازار

انواع کاربردی درب اتوماتیک

انواع در اتوماتیک را میتوان براساس  نوع کاربرد، طراحی و شکل ظاهری به دسته بندی های زیر تقسیم نمود که این روش راهنمای خوبی برای انتخاب مدل درب اتوماتیک می باشد. درب اتوماتیک پارکینگ یک سامانه مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد که بروی درب لولایی نصب می کنند تا بدون دخالت دست و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن درب فراهم شود. شرکت نوین گیت سعی کرده با چند توصیه ی ساده به شما در انتخاب بهترین جک پارکینگی مشاوره دهد. انتخاب درب اتوماتیک پارکینگی مناسب نیازمند دانستن اطلاعاتی اولیه نظیر وزن و عرض هر لنگه درب و میزان تردد می باشد. انتخاب درست و دقیق می تواند مهم و تاثیرگذار در بالا بردن مدت زمان بهره‌برداری باشد.

انواع درب اتوماتیک عبارتند از:

 1. درب اتوماتیک کشویی
 2. درب اتوماتیک قوسی
 3. درب اتوماتیک گردان
 4. درب اتوماتیک مثلثی
 5. درب اتوماتیک لولایی
 6. درب اتوماتیک خروج اضطراری
 7. درب اتوماتیک تلسکوپی
 8. درب اتوماتیک تاشو
 9. در اتوماتیک صنعتی فولداپ
 10. درب اتوماتیک سکشنال
 11. درب اتوماتیک گردان
 12. در اتوماتیک های اسپید

 

معرفی درب اتوماتیک بیمارستانی (هرماتیک)

استفاده از درب اتوماتیک آماج صنعت آذر در بسیاری از بخشهای بیمارستانی اجتناب ناپذیر می باشند.گذرگاه های ورودی که بیشترین تردد مراجعه کنندگان درآنها صورت می پذیرد با نصب درب اتوماتیک موجب سهولت،در آمد و شد بیماران و مراجعه کنندگان گردیده و همچنین به دلیل عدم تماس دست افراد با دربها و دستگیره ها مانع انتشار بیماریهای واگیردار می گردند. دربهای اتوماتیک در بخشهای داخلی بیمارستانها کاربردهای خاصی دارند .

با مشخصات ویژه آن بخشها طراحی و تولید می گردند. برای درب اطاقهای رادیولوژی و پرتو درمانی عموما از سرب و یا فلزات دیگرجهت جلو گیری از عبور ذرات رادیواکتیو استفاده می گردد. در بخشهای دارو سازی و کلین رومها دربهایی با ضریب نفوذ پذیری بسیار پایین که مانع عبور هرگونه ذرات معلق می باشد استفاده می گردد.

مزایای درب اتوماتیک سوئینگ

درب اتوماتیک سوئینگ، تمام امکانات درب اتوماتیک شیشه ای را می تواند داشته باشد. به عبارت دیگر، این نوع درب برقی می تواند از متریال های متفاوتی از شیشه سکوریت تا فلزی(درب اتوماتیک بیمارستانی)، انواع فریم آندایز؛ موتور و چشمی الکترونیکی تشکیل شود. مهمترین تفاوت آن، سامانه مکانیکی درب برقی و نحوه بازشوی آن می باشد که بدون استفاده از ریل جهت حرکت لت ها ، مانند درب بازویی ساده باز و بسته می شود. بنابراین می توان گفت، درب اتوماتیک سوئینگ جزو یکی از بهترین درب های پرکاربرد در اماکن مختلف تجاری، اداری و مسکونی می باشند. عمده ترین ویژگی های این درب اتوماتیک لولایی عبارت اند از:

 • دارای بازشوی نرم و روان اتوماتیکی
 • ظاهر شیک و مدرن
 • صرفه جویی در انرژی
 • باز و بسته شدن بی صدا
 • مدار کنترل قابل برنامه ریزی
 • دسترسی آسان و راحت برای افراد دارای نقص جسمی و حرکتی

 

ویژگی خاص درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک شیشه ای را می توان با سیستم های اتوماسیون ادارات و سیستم های ضد حریق و حتی امنیتی هماهنگ نمود. اغلب اماکن تجاری و صنعتی دارای درب های خروج اضطراری می باشند که می توانند به صورت اتوماتیک عمل کنند، یعنی با تشخیص حرارت، دود و یا گاز، درب به صورت اتوماتیک به صورتی باز می شود که حداکثر تردد فراهم شود. درب  خروج اضطراری اتوماتیک یا درب برقی اضطراری معمولا بر اساس مدل درب اتوماتیک شیشه ای لولایی و یا درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ساخته می شود؛ چرا که این درب ها در بین تمامی درب های اتوماتیک، دارای بیشترین میزان بازشو هستند.

 

نحوه نصب درب اتوماتیک لولایی یا سوئینگ

نصب درب اتوماتیک لولایی یک عملیات تخصصی می باشد که بهتر است توسط متخصصین و افراد خبره شرکت آماج صنعت آذر صورت پذیرد. عدم آشنایی و تسلط به جزئیات نصب درب سوئینگ می تواند در آینده مشکلات بسیاری را به وجود آورد و باعث خرابی و ایجاد هزینه برای مالک درب لولایی شود.

ویژگی های درب اتوماتیک صنعتی کشویی آماج صنعت آذر

 • تردد بالا و بدون محدودیت
 • دارای سیستم خلاص کن دستی به همراه کلید خلاص کن
 • دارای کلاچ های هیدرولیکی و کلاچ های مکانیکی
 • قابلیت نصب باطری ذخیره کننده برای کارکرد در زمان قطع برق ماننند دیگر درب های صنعتی
 • امکان تنظیم قدرت و سرعت (تک سرعته و دو سرعته) از داخل تابلو فرمان
 • دارای سیستم حسگر مانع و توقف و حرکت معکوس هنگام برخورد با مانع

کاربردهای درب اتوماتیک صنعتی کشویی

در بیشتر کارخانجات امروزی، سوله ها ، صنایع بزرگ ، سایتهای سازه ای بزرگ و اماکنی که ماشین آلات صنعتی رفت و آمد می کنند استفاده از درب های اتوماتیک صنعتی معمول است.درب اتوماتیک صنعتی برای محلهایی مناسب است که در عرض ورودی با محدودیت مواجه نبوده و لنگه دربها به سادگی در پهلو جمع می شوند. علی رغم اندازه بزرگ لنگه های درب موتورهای پرقدرت نصب شده در ریلها قادر به بستن و باز کردن دربها هستند . این دربها مناسب محلهایی است که علاوه بر راحتی و امنیت در تردد، شکل ظاهری دربها نیز از اهمیت بالایی برخوردارند . دربهای صنعتی ریلی در پارکینگهای مجتمعات تجاری، آخرین حلقه از ورودی های کارخانجات بزرگ ، فرودگاه ها، سوله ها،  و کلیه دربهای سنگین و پرتردد نصب می شود .

ساخت درب اتوماتیک صنعتی کشویی

درب های اتوماتیک صنعتی کشویی را معمولا از فلز یا آلومینیوم یا ترکیبی از این دو می سازند. و برای انتقال قدرت و در نتیجه باز یابسته شدن از ریلهای زنجیری یا شانه ای و موتورهای قدرتمند سه فاز استفاده می کنند. دربهای صنعتی ریلی  نیز مانند دیگر دربهای اتوماتیک در هنگام قطع برق و نبود باطری، دارای سیستم خلاص کن برای باز و بسته کردن به صورت دستی می باشند. ساخت دربهای اتوماتیک صنعتی به شیوه ای است که در صورت برخورد با مانع به عقب برگشته و آسیبی به آن وارد نمی کنند. درب اتوماتیک صنعتی کشویی نوعی از درب اتوماتیک است که به دلیل فضای کمی که در مسیر حرکتی ایجاد می کند برای محیط هایی که فضای آن ها کم است و محدودیت های فضایی که دارند پیشنهاد می شود . درب اتوماتیک صنعتی کشویی نوعی سازه ی یکپارچه ای است که به وسیله موتور و چرخ ها بر روی یک ریل و در امتداد درب به حرکت در می آیند برای مکان ها و ورودی هایی که از عرض بالایی برخوردار است و حفظ عرض از اهمیت بالایی برخوردار باشد درب اتوماتیک صنعتی کشویی مناسب ترین انتخاب است bدر تقسیم بندی درب های  اتوماتیک ریلی درب های اتوماتیک سبک وزن را در گروه  درب های کشویی قرار می دهند  . این این نوع از درب های اتوماتیک در دو نوع ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت عرضه می گردد و دارای گیربکس های بسیار پر قدرتی می باشد که توانایی جابجا کردن درب های اتوماتیک ریلی تا ۴۰۰ کیلو گرم را دارد. به دلیل الکترومکانیک بودن این سیستم موتوری درب های اتوماتیک کشویی با داشتن قدرت بالا جهت به حرکت در آوردن درب های قفل به صورت اتوماتیک انجام می شود .

 

توصیه های نصب یا تعمیر درب اتوماتیک
 1. توجه به دفترچه راهنما به منظور بررسی عملکرد درب شیشه ای لولایی و اجزای سیستم کنترل درب برقی
 2. محاسبه فاصله و فضای لازم برای باز و بسته شدن درب اتوماتیک
 3. تراز نمودن و محکم کردن ریل های درب اتوماتیک شیشه ای لولایی
 4. رعایت استاندارد فنی و ایمنی عملیات سیم کشی بر اساس دستورالعمل شرکت آماج صنعت آذر
 5. بررسی بالانس قسمت های متحرک درب اتوماتیک و عدم برخورد آنها در هنگام باز و بسته شدن درب برقی
 6. کنترل عملکرد جک ها و فاصله پایه جک ها نسبت به لولا
 7. دقت در عملیات کد دهی به ریموت کنترل

 

قیمت انواع درب اتوماتیک

به دلیل جولان اجناس نامرغوب که توسط برخی از شرکتهای درب اتوماتیک ارائه می شود، قیمت درب های اتوماتیک با نوسان زیادی توسط کارشناسان فروش عرضه می شود . در برخی مواقع درب های کاملا ارزان و  یا بسیار گران هستند. تفاوت قیمت درب اتوماتیک ناشی از پارامترهای متعددی از قبیل مدل درب، متریال، اندازه ، ابعاد و ویژگی ها و قابلیت های در نظر گرفته شده برای آن می باشد. به عنوان مثال، درب هایی که امکان اتصال به سیستم های اکسس کنترل را دارا می باشند، دارای قیمت های بالاتری نسبت به درب برقی ساده هستند. علاوه براین، برند ارائه دهنده تجهیزات درب نیز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت دارد و در حالت کلی برندهای خارجی به دلیل نوسانات موجود در ارز گران تر از نمونه های داخلی می باشند.

همچنین در تعیین قیمت انواع کرکره برقی عوامل مختلفی دخالت دارند؛که در زیر به آنها اشاره خواهد شد:

 1. نوع موتوری که برای کرکره برقی استفاده می‌شود.
 2. نوع تیغه انتخابی
 3. قیمت به‌روز تیغه‌‌ها
 4. مساحت دهنه کرکره برقی
 5. حمل دهنه‌ی در تا محل قرار گیری آن

بهترین درب اتوماتیک با پشتیبانی فنی را از چه شرکتی خریداری کنیم؟

آماج صنعت آذر مفتخر است با عملکرد بی نظیر ، سوابق اجرایی و تجربه های منحصربه فرد خود طی سال های اخیر و نصب انواع درب اتوماتیک و گیت کنترل تردد در نهاد های گوناگون دولتی، خصوصی، شرکت ها، دانشگاه ها، پتروشیمی ها ، مراکز آموزشی و فرهنگی، بانک ها، موسسات مالی، مراکز خرید، هتل ها، شاهد رویکرد توام با اعتماد خریداران محصولات شرکت آماج صنعت آذر  و همراهی آنان باشیم و با عرضه خدمات فنی و فروش، گارانتی، خدمات پس از فروش راهی برای رضایتمندی مشتری محترم خود فقط به واسطه تجربه بالای متخصصان این مجموعه در سطح کشور فراهم نماییم. استفاده از درب های اتوماتیک و گیت های کنترل تردد و با آخرین تکنولوژی ، استاندارد، نوآوری بالاترین سطح امنیت را برای مشتریان فراهم می آورد. همچنین سایر تجهیزات ، ماژول ها و سامانه های مدیریت یکپارچه ، به سیستم درب اتوماتیک مشتریان محترم قابل نصب شدن می باشد.

راهنمای خرید گیت کنترل تردد

چرخهای چرخدنده گیت کنترل تردد لولایی با استفاده از فولاد ضد زنگ دارای گواهینامه در محل تولید آماج صنعت آذر تولید می شوند. آنها برای همه برنامه های , ورود داخلی و خارجی مناسب هستند. به عنوان گزینه ، علائم “ایست” ، “نگهدارنده” و “بستن” روی پلکسی گلاس یا بال شیشه ای قرار می گیرند. دروازه نوسان موتوری با وی ای سی صد و ده کار می کند. ولتاژ داخلی دوازده وی دی سی است. چرخش بعد از مدت زمانی قابل تنظیم  است که می تواند از طریق کارت داخلی آن تنظیم شده قفل و قفل می شود. اگر شخص یا یک شی در طول بستن دروازه نوسان ، در راه گیر بیفتد ، حالت مکانیکی که به موتور وارد می شود ، چرخان به راحتی مانع را به جلو و از راه خارج می کند.

نتیجه گیری

بنابراین با بررسی انواع درب اتوماتیک، بهترین روش سفارش درب اتوماتیک که به مشتریان توصیه می شود این است که با مشاورین متخصص آماج صنعت آذر به عنوان بزرگترین تولید کننده درب اتوماتیک در ایران، به شماره تلفن خط ویژه 4813-021 تماس حاصل نمایند تا با توجه به نیاز محل تردد و کاربرد در نظر گرفته شده، بهترین پیشنهاد مدل درب اتوماتیک با مناسبترین قیمت بازار ایران ارائه گردد. همچنین با مراجعه به دفتر مرکزی آماج صنعت به آدرس تهران، اشرفی اصفهانی، بلوار جلال آل احمد، پلاک174، طبقه 2، واحد 8 به صورت حضوری مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: