کد خبر: ۵۵۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵

بر اساس پروانه‌ ساختمانی شهرداری‌های کشور در سال ١٤٠٠ کاهش ١٦,٢ درصدی واحدهای مسکونی برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و کاهش ١٩.٥ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در سال ١٤٠٠ نسبت به سال ١٣٩٩ مشاهده شد.

به گزارش شفاف، نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در سال ١٤٠٠ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

 بر اساس این گزارش،‌کاهش ١٦,٢ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و کاهش ١٩.٥ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در سال ١٤٠٠ نسبت به سال ١٣٩٩ مشاهده می‌شود.

بررسی نتایج طرح "گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور" در سال ١٤٠٠ نشان می‌دهد:

الف- شهر تهران

در سال ١٤٠٠، تعداد ٤٤٥٤٩ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٦,٢ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها ٧.٨ واحد بوده است.

تعداد ٥٦٨٣ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در سال ١٤٠٠ صادرشده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٧,٧ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در سال ١٤٠٠ بالغ ‌بر ٨٦٧٨ هزار مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته حدود ٩,٠ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٥٢٧ مترمربع بوده است.

ب- کل نقاط شهری کشور

در سال ١٤٠٠، تعداد ٣٩٥١٤١ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌‌بینی شده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٩,٥ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٣.١ واحد بوده است‌.

تعداد ١٢٧٧٩١ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در سال ١٤٠٠ صادرشده است که نسبت به سال گذشته حدود ٢٦,٧ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در سال ١٤٠٠ حدود ٧٦٣٢٤ هزار مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته ١٨,٥ درصد کاهش داشته است.  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٥٩٧ مترمربع بوده است.
 نتایج‌ تفصیلی در این زمینه بزودی در وبگاه مرکز آمار ایران به آدرس www.amar.org.ir قرار خواهدگرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: