کد خبر: ۵۵۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری و شخص رئیس جمهور در ارتباط با کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی گفت: انتظار داریم در دولت آقای رئیسی این مطالبه محقق شود.

به گزارش شفاف، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا صبح امروز در حاشیه برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی قرارگاه مدیریت و کاهش تلفات حوادث ترافیکی (پویش نوروز 1402 بدون سوانح ترافیکی) که با حضور پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر، در سالن کنفرانس معاونت توانبخشی جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این سمپوزیوم کار بسیار ارزشمندی است و ما می‌توانیم از ظرفیت‌های کشور جهت کاهش تصادفات بهره ببریم.

وی با اشاره به اینکه سالانه 17 هزار نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، افزود: همچنین بر اساس آمار سالانه 300 هزار نفر مجروح و مصدوم می‌شوند که از این تعداد 15 الی 20 درصد قطع نخاع می‌شوند.

هادیانفر با اشاره به تجارب کسب شده در سال‌های گذشته گفت: در سال 1385 و بر اساس تجربه‌ای که از گذشته به دست آمده بود میزان جان‌باختگان ناشی از تصادف از 28 هزار نفر به 16 هزار نفر کاهش پیدا کرد و این تجربه بسیار خوبی است و می‌توان از آن بهره ببریم.

رئیس پلیس راهور فراجا تصریح کرد: دولت سیزدهم برنامه ویژه‌ای در ارتباط با کاهش تصادفات جاده‌ای پیش‌بینی کرده است و در برنامه هفتم توسعه نیز بر کاهش 50 درصدی تصادفات تاکید شده است.

وی با بیان اینکه 32 دستگاه، وزارتخانه‌ و سازمان هر کدام وظایفی را در ارتباط با موضوع کاهش تصادفات و افزایش ایمنی به عهده دارند، ادامه داد: متاسفانه برخی از این دستگاه‌ها از مسئولیت و تکالیف غافل هستند و دولت باید این تکالیف را به آنها گوشزد کند.

هادیانفر با بیان اینکه 7 دستگاه از جمله هلال احمر، اورژانس، فراجا و ... مسئولیت مستقیمی را با موضوع کاهش تصادفات به عهده دارند، تصریح کرد: باید از تجربیات گذشته جهت کاهش آمار تصادفات و جان‌باختگان ناشی استفاده کنیم و بتوانیم میزان تصادفات در نوروز 1401 کاهش بدهیم.

وی اظهار کرد: تقریباً 51 درصد از فوت شدگان در تصادفات در همان لحظات اولیه و 49 درصد نیز در فرآیند انتقال آنها به مراکز درمانی و یا در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس پلیس راهوار فراجا اظهار امیدواری کرد که شرایط فراهم بشود تا هلال احمر از ابزارها و ظرفیت‌های نوین جهت خدمت‌رسانی در حوادث استفاده کند.

هادیانفر در ادامه با تاکید بر اینکه ما به دنبال این هستیم که افزایش کیفیت و ایمنی در خودروها داخلی لحاظ شود، گفت: این مطالبه تنها مطالبه پلیس نیست، بلکه مطالبه مقام معظم رهبری و شخص رئیس‌جمهور است و در این ارتباط جلساتی با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شده است و انتظار داریم در دولت انقلابی آقای رئیسی این مطالبه محقق شود و کیفیت خودروها اصلاح و مورد بازنگری قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: