کد خبر: ۵۵۱۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳

رئیس پیشین کمیته ملی المپیک گفت: شاهد مناقشات و بحث‌هایی از سوی علیرضا دبیر بودیم، اما این بحث‌ها شخصی نبود و نیست، بلکه برای کشتی است.

به گزارش شفاف،  سید رضا صالحی امیری که یکی از میهمانان مراسم اهدای مدال قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد المپیک 2012 لندن بود، گفت: کشتی در نیم قرن اخیر پرچمدار ورزش ایران بوده است. ما شاهد مناقشات و بحث‌هایی از سوی علیرضا دبیر بودیم اما این بحث‌ها شخصی نبود و نیست، بلکه برای کشتی است. البته به این معنا نیست که هر چه می‌گوید، درست است، اما به این معناست که برای کشتی حرف می‌زند. من برای این قهرمان المپیک احترام خاصی قائلم.

وی ادامه داد: کشتی پرچمدار المپیک است و این گزافه نیست. حسن یزدانی نماد قهرمانی ما بار دیگر خواهد درخشید.  هم کشتی فرنگی و هم کشتی آزاد روزگار درخشانی را خواهند داشت. بخش زیادی از بودجه ما به کشتی اختصاص داشته، کشتی افتخار ورزش ما است.

رئیس پیشین کمیته ملی المپیک در مورد کمیل قاسمی نیز گفت:  در خصوص کمیل عزیز باید بگویم که او مرد اخلاق و فراتر از مدال طلا، صاحب مدال اخلاق است. من باور دارم این سالن روح دارد و روح آن پهلوانی است که در مرام کشتی است. از روزی که روس‌ها برای باز پس دادن این طلا مقاومت کردند، ما همه تلاش‌مان را کردیم تا این اتفاق بیفتد.

صالحی امیری عنوان کرد: مگر می‌شود یک ملتی افتخارات خودش را فراموش کند؟ مگر می‌شود فدراسیون کشتی به دنبال مدال طلای المپیک قهرمانش نباشد؟ با کمیته بین‌المللی المپیک مکاتبه کردیم و در سفر اخیر به لوزان مدال را دریافت کردیم. این اتفاق مهمی است، کمیل مدال اخلاق داشت و امروز مدال طلای المپیکش را می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: