کد خبر: ۵۵۱۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸

تهران- ایرنا- جشنواره تلوراید آمریکا ۲۰۲۲ فیلم «خانه دوست کجاست» از عباس کیارستمی را در بخش ویژه کارگردانان مهمان این رویداد به نمایش درمی‌آورد.

به گزارش شفاف، جشنواره فیلم تلوراید ۲۰۲۲ در بخش انتخاب کارگردان‌های مهمان از نمایش فیلم «خانه دوست کجاست» زنده‌نام عباس کیارستمی محصول  ۱۹۸۷ (۱۳۶۵ خورشیدی) در بخش ویژه خبر داد.

این بخش هر سال میزبان کارگردان‌های مهمان و فیلم‌های منتخب آنهاست. کارگردان‌های مهمان امسال تلوراید کانتمیر بالاگوف و کایرا کووالنکو فیلمسازان روسی هستند و این فیلم‌ها به انتخاب آنها نمایش داده می‌شوند.

دیگر فیلم‌های این بخش شامل «واحه» ساخته لی چانگ-دونگ محصول ۲۰۰۲ از کره جنوبی که نماینده این کشور در اسکار سال ۲۰۰۳ بود، «آشنایی با دنیای بزرگ و گسترده» ساخته کایرا موراتووا محصول ۱۹۷۸ از شوروی، «شگفتی‌ها» ساخته آلیچه رورواکر محصول ۲۰۱۴ ایتالیا با بازی مونیکا بلوچی برنده جایزه بزرگ شصت و هفتمین دوره جشنواره کن، «مرثیه یک سفر» ساخته آلکساندر سوکورف محصول ۲۰۰۱ روسیه و هلند، «آتالانت» ساخته ژان ویگو محصول ۱۹۳۴ فرانسه است.

از دیگر فیلم‌های حاضر در این دوره جشنواره تلوراید آمریکا می‌توان به اولین نمایش جهانی فیلم‌های «زنان حرف می‌زنند» ساخته سارا پولی بازیگر و فیلمساز کانادایی و «امپراتوری نور» ساخته سم مندس همراه تجلیل این دو چهره سینمایی یاد کرد.

اکران «خانه دوست کجاست» در جشنواره تلوراید آمریکا

«باردو» آلخاندرو ایناریتو، «استخوان‌ها وهمه» لوکا گوادانینو، «تار» تاد فیلد و «شگفتی» سباستین للیو نیز که از فیلم‌های حاضر در جشنواره ونیز امسال هستند در تلوراید هم نمایش داده می‌شوند و یک تجلیل هم از مارک کازینز مستندساز به عمل می‌آید.

فیلم‌های «نزدیک» لوکاس دونت، «توری و لوکیتا» ساخته ژان پیر و لوک داردن، «یک صبح خوب» از میا هانسن لوو و «سرزمین خدا» اثر هلینور پالماسون هم در فهرست فیلم‌های این جشنواره قرار دارند.

همچنین دو فیلم «زمان آرماگدون» ساخته جیمز گری و «دلال» ساخته هیروکازو کورئیدآ که پیش از این در جشنوره فیلم کن  مورد اقبال منتقدان قرار گرفته بودند نیز در این جشنواره به نمایش در خواهند آمد.

چهل و نهمین دوره جشنواره تلوراید که از ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور ماه) کارش را شروع کرده تا ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: