کد خبر: ۵۵۱۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷

اعضای شورای شهر تهران در نودمین جلسه شورا به بیان تذکرات پرداختند.

به گزارش شفاف، آقامیرى، عضو شوراى شهر تهران گفت: ظرفیت تولید خودرو بیش از تعداد بزرگراه‌های ما است، باید سراغ طرح‌های جدید برویم.

وی افزود: طرحی قبلا در شهردارى تهران مبنى بر راه اندازی خطوط ویژه براى خودرو‌های بیش از یک سرنشین مطرح شده بود. بهتر است که معاون حمل و نقل شهردارى این طرح را بررسى کند و تصمیم شجاعانه برای انجام آن بگیرد.

"در این طرح، در لاین تندرو خودر‌های تک سرنشین حرکت می‌کنند و لاین کندرو، خودروهاى بیش از یک سرنشین عبور کنند."

شهردار تهران موضوع عزل و نصب‌ها را تعیین تکلیف کند

حبیب کاشانى گفت: برخى‌ها مى گویند آقای شایسته اصل بعد از اینکه در صحن شورا صحبت کرد، از شرکت مترو رفت اما باید گفت که صحبت شایسته اصل منجر به عزل نشد.

این عضو شوراى شهر تهران تصریح کرد: هر روز یک لیستی بیرون می‌آید که خبر مى دهد شهرداران تغییر کنند، شهردار تهران هرچه سریع‌تر این موضوع را تعیین تکلیف کند.

"در جلسه شوراى شهر تهران، شایسته اصل مدیرعامل سابق شرکت بهره بردارى مترو گفته بود که اگر حرفی را بزنم مدیران از من ناراحت می‌شوند."

درخواست از وزارت کشور برای حل مشکل تردد اتباع در پیاده‌روی اربعین

علیرضا نادعلى اظهار کرد: مسئولان وزارت کشور اعلام کردند که اتباع به سمت مرزهای کشور حرکت نکنند؛ وزارت کشور مشکل اتباع و خانواده شهدای فاطمیون را با رایزنی با مسئولان عراق برطرف کند و مرزی را به تردد این افراد اختصاص دهند.

سخنگو شورا افزود: خانواده‌هایی که شهید مدافع حرم داشتند زمان زیادی را برای دریافت گذرنامه در مراکز پلیس +۱۰ و دفاتر کفالت صرف می کردند و گاهی تا روز اربعین در صف ها منتظر می‌ماند.

وى ادامه داد: از وزیر کشور درخواست دارم با طرف عراقی توافقی صورت بگیرد تا مانند سال‌های گذشته عزیزان اتباع خارجی بتوانند به پیاده روی اربعین بروند.

نادعلى بیان کرد: وزارت کشور برای حضور اتباع افغانستانی در راهپیمایی اربعین تدابیر لازم را بیندیشد.

قفسه های خالی اقلام در میادین میوه و تره بار

مهدى پیرهادی، عضو شوراى شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود اظهار مرد: در میادین میوه و تره بار، مردم با قفسه های خالی برخی اقلام مواجه شدند.

وی افزود: تهیه مایحتاج لازم در میادین باید با توجه به شرایط اقتصادی دولت تهیه شود.

عضو شوراى شهر تهران گفت: نظافت مخازن باید پس از تخلیه انجام و دائم شتسشو شود. لازم است ۱۵ هزار مخزن در سطح شهر تهران تعویض شوند.

۱۲ متهم متروپل از مدیران شهرداری آبادان بودند

ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از ۲۱ متهم حادثه متروپل، ۱۲ نفر از مدیران شهری آبادان هستند.

وی افزود: از این تعداد ۴ نفر از شهرداری آبادان و ۸ نفر از سرپرستان یا شهرداران منطقه یک یا معاونان شهرسازی این شهر بوده اند.

امانی ادامه داد: آبادان ارتباط موضوعی با تهران نداشت، اما این مسئله جهت عبرت پذیری در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. باید در تهران پیشگیری کنیم و نظارت‌ها را دقیق‌تر انجام دهیم.

در حال تکمیل...

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: