کد خبر: ۵۵۱۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

نخست‌وزیر اوکراین گفت که متحدان کشورش باید نهایت تلاش خود را به کار ببندند تا به پایان دادن به حمله روسیه در سریع‌ترین زمان ممکن کمک کنند چرا که مسکو مایل است این درگیری را به درازا بکشاند.

به گزارش شفاف، «دنیس شمیهال» نخست‌وزیر اوکراین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ در بروکسل گفت: درک می‌کنیم که زمان به نفع روسیه خواهد بود. بنابراین ما، همه به همراه متحدانمان و با شرکای خود، باید تمام تلاشمان را برای پایان دادن به این جنگ در اسرع وقت انجام دهیم. روسیه علاقمند است که برای زمان طولانی‌تری آن را ادامه دهد و زمان بیشتری به دست آورد که این چالشی برای همه ماست.

نخست‌وزیر اوکراین بدون ذکر جزئیات مدعی شد که ارتش کشورش در مناطق جنوبی و همچنین شمالی به دستاوردهایی رسیده است. او همچنین ابراز امیدواری کرد که این کشور بتواند کل قلمرو خود را در مرزهای شناخته شده بین‌المللی از جمله کریمه آزاد کند.

در شرایطی که رهبران غربی برای حل بحران عمیق انرژی به تکاپو افتاده‌اند، شمیهال گفت که اوکراین علی‌رغم جنگ تمام تعهدات ترانزیت گازی خود را در قبال مشتریان اروپایی انجام می‌دهد و می‌تواند پنج برابر بیشتر از حجم فعلی پمپاژ کند. به گفته او، اوکراین همچنین آماده است تا جریان برق را افزایش دهد، حتی در شرایطی که توانایی این کشور برای صادرات برق به این بستگی دارد که آیا این کشور می‌تواند نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را "نجات" دهد یا خیر.

به گفته شمیهال، این نیروگاه که بزرگترین تاسیسات اروپاست، پس از قطع مجدد برق به سیستم انرژی این کشور در روز دوشنبه، از یکی از واحدهای تولیدی خود برای خنک کردن استفاده می‌کند. او گفت که این وضعیت نمی‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد، زیرا نیاز به تعمیرات وجود دارد. او خواستار یک ماموریت صلح‌ساز تحت کنترل اوکراین در این سایت هسته‌ای شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: