کد خبر: ۵۵۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا گفت: اتباع سایر کشورها فقط از طریق مرز هوایی جهت زیارت اربعین تردد کنند و امکان عبور آنها از مرزهای زمینی وجود ندارد.

به گزارش شفاف، سردار محمد شرفی؛ جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: تاکنون حدود یک میلیون و 100 هزار نفر توانستند از طریق پایانه‌مرزی برای زیارت عتبات عالیات تردد کنند و تاکنون بیشترین تردد از این پایانه‌ مرزی بوده که حدود 60 درصد زوار را شامل می‌شود و  بعد از آن، پایانه‌مرزی شلمچه، خسروی، چذابه و سایر مرزهای هوایی است.

وی افزود: یکی از مشکلات موجود، صف‌های طولانی کامیون‌های موکب‌داران برای تردد از مرز بوده که از دیشب ورود کامیون و تریلر به پایانه‌مرزی مهران ممنوع و هماهنگی‌های لازم انجام شد که این عزیزان از مرز سومار عبور کنند.

شرفی از محدودیت تردد کامیون و تریلر در محورهای ایلام به مهران و اهواز به خرمشهر و بالعکس خبر داد و گفت: 80 درصد از ظرفیت پارکینگ‌های مهران و شلمچه تکمیل شده است.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا تصریح کرد: با توجه به این که تقریبا  80 درصد ظرفیت پارکینگ‌ها پر شده به زائران عزیز توصیه می‌شود تا وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های ورودی‌های شهر پارک کنند و در معابرعمومی شهر پارک نکنند.

 شرفی در ارتباط با  صدور گذرنامه ویژه اربعین نیز گفت: در ابتدای امر تقاضا پرحجم و همراه ترافیک بود اما در شرایط کنونی به شرایط پایدار رسیده است.

وی عنوان کرد: اگر زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) قبل از سفر نسبت به تهیه مدارک معتبر و مورد نیاز دقت بیشتری بکنند به طور حتم در پایانه‌ها برای تردد با مشکل‌خاصی مواجه نخواهند شدکه  یکی از این موارد داشتن گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار است.

این مقام ارشد انتظامی در ارتباط با تردد اتباع بیگانه گفت: اتباع سایر کشورها فقط از طریق مرزهوایی جهت زیارت اربعین تردد کنند و امکان عبور آنها از مرزهای زمینی وجود ندارد؛ در این ارتباط حتی اتباع‌ بیگانه مقیم‌ کشور نیز دارای همین شرایط هستند البته  رایزنی‌های فعالی در حال انجام است تا 50 هزار گذرنامه معتبری که برای تعدادی از اتباع بیگانه صادر شده  ان‌شاء‌الله بتوانند با آن تردد کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: