کد خبر: ۵۵۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

مربی سازنده کشتی در مورد انتقاداتی که از هیئت همدان می‌شود، منتقدان یاری، همان‌هایی هستند که قبلا هم می‌گفتند صابریون و رحیمی‌فر در هیئت نباشند، مزاحم تلفنی می‌شدند و حالا هم با حیثیت رئیس هیئت بازی می‌کنند.

سعید گودرزی در گفت و گویی در خصوص اینکه آیا این روزها هم به عنوان مربی سازنده در کشتی همدان فعالیتی دارد، اظهار داشت: نه، دیگر کار نمی‌کنم، شرایط جسمی و سنی‌ام دیگر اجازه کار نمی‌دهد، 62 سال دارم. به عنوان مسئول کمیته مربیان استان مشغول بودم که تیم را تحویل جلال لطیفی دادم.

وی در مورد اینکه محمد بنا در 64 سالگی همچنان سرحال و قبراق بالای سر تیم ملی کشتی فرنگی است، گفت: مربی سازنده وضعیتش فرق می‌کند، باید خودش آنقدر آماده باشد که همراه با شاگردانش کشتی بگیرد، در سالن و کوه بدود، شاید به نوعی باید بهتر از بچه‌ها هم این کار را انجام دهد اما مربی تیم ملی قرار نیست این کارها را انجام دهد و آنجا فقط مشکلات فنی بچه‌ها را می‌گوید. من 4 سال است که دیگر سالن کشتی ملایر نمی‌روم، البته این را هم بگویم که مسئله جسمی را هم بهانه کردم، مسئله اصلی این بود که دیگر فضای مناسبی برای فعالیت نبود، احترام گذاشته نمی‌شد.

گودرزی در مورد اینکه چه کسی بی‌احترامی کرده است، ادامه داد: من الانم کشتی را دوست دارم، اما کشش نداشتم که شاگردان خودم هم بی‌احترامی کنند، همان‌هایی که برای‌شان زحمت کشیدم. متاسفانه بی‌احترامی باب شده بود.

پدر صادق گودرزی، عنوان‌دار کشتی جهان و المپیک؛ تاکید کرد: صادق همراه با تقی اکبرنژاد و هادی داداشی در سالن یافت‌آباد فعلا تمرین می‌دهد، من هم حدودا هر یک ماه یا 45 روز یکبار به آنجا سر می‌زنم، واقعا دارند آنجا زحمت می‌کشند.

این مربی سازنده کشتی همدان در پاسخ به این سوال که آیا از کشتی بیمه و بازنشستگی دارد؟، گفت: هیچی از کشتی ندارم، 32 سال زحمت کشیدم، نه بیمه دارم و نه حقوق، اما بحمدالله من همیشه در زندگی‌ام دووجهی حرکت کردم، کشتی گرفتم و درس خواندم، مربیگری کردم و کارمند بودم، کار آزاد هم انجام دادم. لیسانس حسابداری گرفتم و یک مدت کارمند بانک بودم و بعد دنبال کار آزاد رفتم، خودم، خودم را بیمه کردم ولی از کشتی چیزی ندارم. الان پدر و مادر بچه‌ها آنقدر فهمیده هستند که باشگاه خرج دارد و مربی هم از این راه زندگی می‌کند، آنها مبلغی به عنوان شهریه پرداخت می‌کنند ولی آن موقع که ما کار می‌کردیم اینطوری نبود، خودمان بچه‌ها را می‌بردیم و می‌آوردیم، تر و خشک‌شان می‌کردیم، از جیب خودمان بعد از مدال برای‌شان گل می‌خریدیم، تغذیه هم با ما بود، چون عشق داشتیم ولی الان یک عده، نگاه‌شان فقط به جیب بابای کشتی‌گیر است، شرایط عوض شده است.

گودرزی همچنین در مورد کشتی استان که منتقدانی هم دارد، عنوان کرد: متاسفانه یک سری از بچه‌هایی که باید مربیگری کنند همه فکرشان در کار اجرایی است درحالیکه مربی باید کار فنی انجام دهد و کار اجرایی را به مسئولان هیئت بسپارد. کسانی که باید کشتی‌گیر بسازند همه تفکرشان این است که هیئت را به هم بریزند. زمانی که صابریون رئیس هیئت بود گفتند نباشد، بعد همان آقایان گفتند رحیمی‌فر در هیئت نباشد، با تلفن مزاحمش می‌شدند، الان هم که یاری مسئولیت را قبول کرده با حیثیتش بازی می‌کنند، این کار اصلا قشنگ نیست. هر کسی باید کار خودش را بکند، من به عنوان مربی نمی‌توانم کار اجرایی انجام دهم، همانطور که مسئول اجرا، نمی‌تواند کار فنی انجام دهد. متاسفانه با این وضعیت نمی‌شود آینده خوبی برای کشتی استان تصور کرد.انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: