کد خبر: ۵۵۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

پس از معرفی دبیرکل باید در هفته‌های آینده در انتظار انتخاب رئیس آکادمی ملی المپیک، رئیس سازمان تیم‌های ملی و سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو بود‌.

به گزارش شفاف، دومین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک روز گذشته برگزار شد و‌ پس از پیشنهاد خسروی‌وفا برای حضور مناف هاشمی به عنوان دبیر کل کمیته ملی المپیک، با رای اعضای مجمع معاون سابق توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش ‌ جوانان به عنوان دبیر کل انتخاب شد.

نام سید مناف هاشمی در حالی به عنوان دبیر کل کمیته ملی المپیک از سوی محمود خسروی‌وفا در نشست هیئت اجرایی عنوان شد، که قرار بود هر یک از اعضای هیئت اجرایی پیشنهاد خود را در خصوص دبیرکل به رئیس کمیته ملی المپیک ارائه کند. در این بین نام علیرضا پاکدل، حسن رنگرز، علیرضا اسدی و باران چشمه بیش از سایر گزینه‌ها مطرح بود. در جلسه هیئت اجرایی خسروی‌وفا پس از بررسی پیشنهادات در نهایت به دو نام پاکدل و مناف‌ هاشمی رسید که از آنجا که وی عنوان کرد شخصا نظرش روی انتخاب مناف هاشمی است، همه اعضا به حضور هاشمی رای دادند.  سید مناف هاشمی از سال 92 تا 96 معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان بود و چهره نام آشنایی برای فدراسیون‌های ورزشی است. وی همچنین گزینه مورد نظر صالحی‌ امیری برای حضور در لیست خبرگان ورزشی بود که نتوانست رای اعضای هیئت اجرایی گذشته را به دست آورد.

پس از معرفی دبیرکل باید در هفته‌های آینده در انتظار انتخاب رئیس آکادمی ملی المپیک، رئیس سازمان تیم‌های ملی و سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو بود‌. گفته می‌شود برای سرپرستی کاروان ایران از گزینه‌هایی همچون علی رغبتی و اصغر رحیمی نام برده می‌شود. رغبتی در تمام سفرهای اخیر کاروان‌های ایران حضور داشته و سفرهای وی  در کنار سفرهای اعضای هیئت اجرایی گذشته بارها مورد انتقاد رسانه‌‌ها قرار گرفته بود. اصغر رحیمی نیز سرپرست کاروان ایران در المپیک ریو و بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه بوده و بارها نیز به عنوان معاون کاروان ایران در رویدادهای مختلف حضور داشته است. حضور کادر سرپرستی ایران 10 روز زودتر از زمان آغاز بازی‌های کشورهای اسلامی و بازگشت با تاخیر این کادر نیز در این دوره مورد انتقاد قرار گرفت. سرپرستی کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو بر عهده پیمان فخری بود اما وی صبح روز 6 شهریور ماه از این سرپرستی کناره‌گیری کرد.

در خصوص ریاست سازمان تیم‌های ملی نیز گزینه‌های اصغر رحیمی و حسن رنگرز مطرح هستند. رحیمی پیش‌تر ریاست این مرکز را بر عهده داشته است. رنگرز نیز در حال حاضر مدیر ورزش و جوانان استان مازندران است.

موضوع دیگر انتخاب رئیس آکادمی ملی المپیک است که در این سال‌ها این مرکز بیشتر حضور سرپرست را در خود دیده است نه رئیس. برای ریاست این مرکز از رامین طباطبایی، مشاور و سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی آکادمی ملی المپیک و رئیس سابق فدراسیون بسکتبال نام برده می‌شود. نام حسن رنگرز نیز برای قرار گرفتن در این جایگاه دیده می‌شود. عبدالحمید احمدی نیز جزو کسانی است که زمزمه‌های حضورش در این پست شنیده می‌شود.

طی روزهای آینده باید دید چه کسی برای این پست‌ها توسط خسروی‌وفا به هیئت اجرایی معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: