کد خبر: ۵۵۲۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

رئیس سازمان سینمایی کشور از پروژه‌های عمرانی_سینمایی شهرهای زنجان و ابهر بازدید کرد و گفت: تجهیزات انجمن سینمای جوان زنجان تا پایان سال بروزرسانی می‌شود.

به گزارش شفاف، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در سفر یک روزه به استان زنجان ضمن حضور در گلزار شهدای این شهر و ادای احترام بر مزار شهیدان از چند پروژه عمرانی فرهنگی و سینمایی در شهرهای این استان بازدید و وضعیت پروژه‌های در دست احداث را بررسی کرد.

در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین حسن شجاعی علی آبادی نماینده شهرستان ابهر در مجلس شورای اسلامی، اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع، محمدرضا سوقندی مدیرکل دفتر حقوقی، عملکرد، امور استان‌ها و مجلس سازمان سینمایی، مسنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رفیعی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری، صادقی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر، عباس نیا شهردار ابهر، عبدی رئیس شورای اسلامی حضور داشتند.

همچنین، رئیس سازمان سینمایی ضمن بازدید از ساختمان انجمن سینمای جوانان زنجان، از بروزرسانی تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و تجهیزات فیلمسازی این دفتر تا پایان سال خبر داد.

امراله حسنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به مشکلات زیرساختی و تجهیزاتی سینماها و فرهنگسراهای استان، از سفر رئیس سازمان سینمایی قدردانی کرد و این حرکت بی سابقه حضور مسئولان در استان را منشا برکات و تحولات در سینمای استان‌ دانست.

حسنی گفت: استان زنجان دارای 2 سینما با 550 صندلی در مرکز زنجان است. سینما «روشای زنجان» که در یک مجتمع تجاری با مدیریت بخش خصوصی فعالیت می‌کند و سینما «بهمن» که دارای دو پرده برای اکران فیلم است.

وی با یادآوری اینکه یک سالن سینما در مجتمع تجاری ارغوان شهرستان ابهر در دست ساخت است، خاطرنشان کرد: در مجتمع آنا نیز یک مجتمع با ظرفیت سه سالن سینما در حال ساخت است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مجوز سه سینمای سیار را دریافت کرده‌ایم، افزود: در مناسبت‌های مختلف با استفاده از این ظرفیت فیلم‌های مختلف اکران می‌شود.

وی به وضعیت فرهنگسراهای استان و کمبودهای موجود در این مراکز اشاره کرد و اظهار داشت: در خدابنده فرهنگسرایی با 700 صندلی وجود دارد که یکی از فرهنگسراهای بزرگ استان محسوب شده و نیازمند تجهیزات به روز است.

وی با یادآوری اینکه فرهنگسرای خرمدره نیز با مشکل نور مواجه است، تصریح کرد: فرهنگسرای شهید بهشتی آببر که پس از زلزله طارم ساخته شده دارای مشکل سرمایش و گرمایش بودن و نیازمند بازسازی تجهیزات مربوط به صدا، تصویر و نور است.

حسنی به فرهنگسرای الغدیر ماهنشان و وجود 100 صندلی اشاره کرد و گفت: ماهنشان از مرکز استان دور است و با حداقل امکانات فرهنگی فعالیت می‌کنند.

 به گفته وی، سالن فرهنگسرای شهرستان ایجرود که جزء 23 شهرستان محروم استان است، نیازمند صندلی و اعتبار برای نوسازی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: امیدواریم با توجه به ظرفیتی که در استان زنجان وجود دارد با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این پتانسیل‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی رویکرد سازمان سینمایی را مبتنی‌بر نگاه کلان دولت سیزدهم در راستای تحقق عدالت فرهنگی توصیف کرد و گفت: با اهتمام و نگاه جدی‌ آقای خزاعی و سازمان سینمایی به سینمای استان‌ها مطمئن هستم در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفایی سینمای استان‌ها خواهیم بود.

گفتنی است بازدید و بررسی وضعیت فرهنگسراهای استان از جمله: فرهنگسرای اشراق در شهرستان خدابنده، فرهنگسرای امام خمینی در شهرستان خرمدره، فرهنگسرای شهید بهشتی در آببر طارم، فرهنگسرای الغدیر در شهرستان ماه نشان، فرهنگسرای در حال احداث ایجرود و غیره از جمله مراکز معرفی شده در این برنامه بود. 

 همچنین، بازدید از پروژه‌های سینمایی ارغوان و پردیس ابهر در راستای حمایت و تجهیز سالن‌های سینمایی در حال احداث از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این سفر یک روزه بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: