کد خبر: ۵۵۲۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از زائران حسینی از مرزهای کشور خارج شدند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر از زوار به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری؛ در جلسه قرارگاه اربعین حسینی(ع) که در شهرستان "مهران" برگزار شد، ضمن تسلیت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: خداقوت عرض می‌کنم خدمت همه همکارانم که در این ایام در مرزهای مختلف کشور، استان‌ها، پلیس‌های تخصصی و معاونت‌ها در این ایام مشغول خدمت‌رسانی به زائران‌حسینی هستند و ان‌شاءالله زحمات همکاران پلیس مورد توجه حضرت حق قرار گیرد.

وی افزود: در حال‌حاضر بسیاری از زائران در پایانه‌های مرزی هستند و قاعدتاً تا زمانی که کشور عراق زوار ایرانی را پذیرش کند پلیس‌ ایران درخصوص خروج زائران اقدام خواهد کرد.

ارشدترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه تا چند روز آینده حجم بازگشت زائران به پایانه‌های مرزی افزایش خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر از زائران‌حسینی از مرزهای کشور خارج شدند و تاکنون بیش از 500 هزار نفر از زوار به کشور بازگشته‌اند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما باید آمادگی کامل برای بازگشت زائران را داشته باشیم، تصریح کرد: امکانات پلیس به خصوص امکانات یگان‌ویژه و مرزبانی بهتر می‌تواند در خدمت بازگشت زائران باشد.

وی زیرساخت‌های کشور عراق در خصوص خدمات‌رسانی به زائران را کافی ندانست و گفت: البته مردم عراق پای‌کار بوده و پذیرای زائران‌ ایرانی بوده‌اند؛ اما مشکلات طرف عراقی را باید رصد و به مسئولان اعلام و با توجه به ظرفیت آن طرف مرز، زائران‌ ایرانی را اعزام کنیم.

ارشدترین مقام انتظامی کشور در ادامه برخورد ماموران پلیس با مردم را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: 3 ایستگاه پلیس در مرز مهران ایجاد شده ، عملکرد این ایستگاه‌ها که با کنترل و توقف زائران همراه است باید تا لحظه آخر ادامه داشته‌ باشد تا زوار اباعبدالله الحسین(ع) دچار مشکل و صدمه نشوند.

اشتری با بیان اینکه در پایانه‌های مرزی که تراکم جمعیت داریم طرح‌های لایه‌بندی باید اجرا شود، خاطرنشان کرد: امسال یکی از منظم‌ترین سال‌های کاری پلیس بوده و فراجا با بیش از 10 سال تجربه اعزام‌زائر، هر سال معایب خود را برطرف کرده است.

این مقام ارشد انتظامی اطلاع‌رسانی به زائران و مردم و همچنین مدیریت ترافیک در رفت و برگشت را برای پلیس بسیار مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: در این ایام باید تلاش کنیم مردم با کمترین خسارت به شهر خود بازگردند.

وی افزود: در این ایام نظارت کامل بر پارکینگ‌های خودروهای زائران باید صورت پذیرد تا به اموال مردم آسیب وارد نشود و در خصوص حق پارکینگ نیز دقت لازم باید به عمل آید.

وی افزود: پلیس در هر شرایطی آمادگی لازم برای کمک و خدمات‌رسانی به زائران و دستگاه‌های مختلف را دارد.

فرمانده کل انتظامی، استفاده از ظرفیت‌های فنی و سیستم‌های بروز را مهم برشمرد و گفت: اصلاح فرآیندها باید در همه زمینه‌ها صورت پذیرد و پلیس هر سال با آمادگی بیشتری در صحنه حضور پیدا کند.

 وی افزود: از همکارانم در استان‌های سیستان و بلوچستان که ورودی زائران کشورهای پاکستان و افغانستان است می‌خواهم اطلاع رسانی لازم را در خصوص  اخبار اربعین و همچنین کنترل خروج و ورود افراد را در دست داشته باشند.

 اشتری با بیان اینکه تمامی مشکلات پایانه‌های مرزی باید به استانداران انعکاس داده شود خاطرنشان کرد: فراجا امسال ابتکار خوبی را در بحث صدور برگه تردد اربعین و همچنین تمدید گذرنامه‌ها به وجود آورد و با این کار، کمک زیادی به زائران حسینی شد.

فرمانده کل انتظامی خاطرنشان کرد: طی تماس تلفنی که بنده با دکتر "رئیسی" رئیس‌جمهور کشور داشتم؛ سلام خود را به همکاران پلیس ابلاغ کرده و بنده حامل سلام و پیام تشکر و قدردانی رئیس جمهور از ماموران پلیس هستم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: