کد خبر: ۵۵۲۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰

اولین همایش آموزشی - توجیهی مدیران و رابطین امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم با حضور دکتر سید محمد هاشمی، معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و رابطین امور مجلس معاونت‌ها در باغ زیبای تهران برگزار شد.

به گزارش شفاف، اولین همایش آموزشی - توجیهی مدیران و رابطین امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم با حضور دکتر سید محمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و رابطین امور مجلس معاونت‌ها، مراکز ستادی، سازمان‌های تابعه و ادارات کل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه باغ زیبای تهران برگزار شد.

دکتر سید محمد هاشمی در ابتدای این همایش گفت: در ساختار سیاسی ما مجلس از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و نمایندگان مجلس نیز همواره اصلی‌ترین امید و ملجأ برای مردم در شهرستان‌ها هستند.

سید محمد هاشمی با نقل قولی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اصلی‌ترین سطح تماس مردم جامعه ایرانی با حاکمیت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ در ادامه افزود: مطالبات نمایندگان محترم مجلس از آنجا که مطالبات و دغدغه‌های مردم است، حتماً باید با دقت بررسی و رسیدگی شود و با پاسخگویی صحیح، نتیجه به آنان اعلام گردد.

وی تاکید کرد: در مواجهه با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اصل بر تعامل سازنده، گفتگو، پاسخگویی، اقناع و استدلال است. در صورتی هم که مطالبه نماینده ای به هر دلیلی قابل اجرا و اعمال نباشد باید به روشی صحیح و استدلالی، اقناع صورت پذیرد.

دکتر سید محمد هاشمی با تأکید بر لزوم تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: همه ارکان و اجزاء وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از معاونت‌ها، مراکز ستادی و سازمان‌های تابعه تا ادارات کل استان‌ها، همه و همه باید در شکل گیری و استمرار یک رابطه تعاملی و سازنده با نمایندگان مجلس اهتمام جدی داشته باشند که در صورت عدم وجود یک بسیج همگانی در همه ارکان و اجزاء وزارتخانه این مهم محقق نخواهد شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از تلاش‌ها و زحمات رابطین امور مجلس در استان‌ها و سازمان‌های تابعه تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: