کد خبر: ۵۵۲۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعزام بیش از ۳۰ دستگاه تجهیزات مکانیزه رفت و روب و نظافت شهری شامل تانکر جهت پاکسازی کشور عراق و مرزهای ورودی و خروجی را در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش شفاف، محمدمهدی عزیزی اظهار کرد: طبق ابلاغیه وزیر کشور و مجوز شورای اسلامی شهر تهران و در راستای وظایف و ماموریت‌های تعریف شده از طرف ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع)، سازمان مدیریت پسماند ضمن برگزاری جلسات منظم هماهنگی با مناطق و دستگاه‌های ذیربط، از اواسط شهریورماه انجام ماموریت‌های خدمات شهری و نظافتی مسیر راهپیمایی و شهرهای محل استقرار زائرین را با ارسال تجهیزات و نیروی انسانی بر عهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ارسال تجهیزات از اواسط شهریورماه و اعزام نیروهای انسانی 2 روز پس از آن انجام شده، در تشریح اقدامات این سازمان در مناطق مرزی قبل از برگزاری مراسم اربعین حسینی تصریح کرد: با توجه به استقرار مناطق 1، 2، 3، 5، 11 و 22 در محدوده‌ها و شهرهای مرزی، سازمان نسبت به پشتیبانی از این مناطق از طریق اعزام بیش از 30 دستگاه تجهیزات مکانیزه رفت و روب و نظافت شهری شامل تانکر، فان و غلتان، همچنین حدود 800 عدد مخزن پلاستیکی اقدام کرده تا زمینه پاکسازی کشور عراق و مرزهای ورودی و خروجی را در ایام اربعین فراهم کند.

عزیزی با اشاره به لزوم رعایت بهداشت فردی و عمومی در محل تردد جمعیت میلیونی زائران اربعین، از اعزام ماشین‌آلات و ادوات سنگین به شهرهای مهران و ایلام خبر داد و گفت: به مناسبت پیاده‌روی اربعین، 10 دستگاه خودروی زباله‌کش، دو دستگاه تانکر 18 هزار لیتری و دو دستگاه بازوی غلتان و مخزن غلتان به این شهرها اعزام شدند تا در امر نظافت شهرهای مرزی به متولیان آن کمک کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینکه تمامی نیروهای کارگری خادم‌الحسین(ع)، مجهز به وسایل انفرادی و بهداشتی شخصی شامل لباس کار، ماسک، دستکش، ملحفه، مسواک، حوله و ... هستند، گفت: خدمات این سازمان در شهرهای نجف، کوفه، کربلا، سامرا، کاظمین، مرزهای مهران، چزابه، شلمچه، خسروی، سیروان و زرباطیه به زائرین انجام می‌شود. 

وی با اشاره به انجام اقدامات زیربنایی جهت اعزام نیروهای خادم‌الحسین(ع) از 2 ماه پیش تاکنون اظهار کرد: فرآیند ثبت‌نام و اعزام نیروهای خدماتی و تلاشگران اعزامی از شهرداری تهران از تاریخ 15 شهریورماه طبق هماهنگی‌ها و جلسات برگزار شده با مناطق 22 گانه، با ثبت مشخصات فردی و بارگذاری تصویر تائیدیه بین‌المللی کارت واکسن کرونا از وزارت بهداشت در سامانه مربوطه انجام شد و در تاریخ 17 شهریور ماه کاروان‌های این عزیزان تهران را به مقصد کشور عراق ترک کرد و پس از انجام ماموریت‌های محوله طبق برنامه به تهران باز خواهند گشت.

همچنین علیرضا رباطی نماینده کمیته خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح اقدامات سازمان پسماند شهرداری تهران در نجف اشرف گفت: بنابر دستور ستاد اربعین وزارت کشور، مواکبی که باید در شهرهای عراق فعالیت کنند از 16 شهریور، در محدوده‌های خود مستقر شده‌اند.

نماینده کمیته خدمات شهری شهرداری تهران مستقر در شهر نجف با بیان اینکه نیروهای سازمان پسماند شهرداری از پانزدهم شهریور برای خدمت‌رسانی و پاکبانی در نجف مستقر شده اند، افزود: 500 نفر از پاکبانان مناطق 22 گانه و سازمان بهشت زهرا(س) در دو شیفت 200 نفره و یک شیفت 100 نفره فعالیت می‌کنند.

رباطی افزود: 200 نفر از ساعت 6 صبح تا یک ظهر، 200 نفر دیگر از 2 بعدازظهر تا 11 شب و 100 نفر از 11 شب تا 6 صبح در محدوده‌ها مشخص شده مستقر هستند و فعالیت می‌کنند.

به گفته وی؛ ماشین‌آلات تخصصی اعم از زباله‌کش 6 و 8 تنی و مخازن غلطان نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها پس از دپو و کیسه کردن اقدام کرده و در مرحله آخر زباله‌ها را به خارج از شهر حمل می‌کنند.

نماینده کمیته خدمات شهری شهرداری تهران مستقر در شهر نجف با بیان اینکه علاوه بر 500 نفری که از شهرداری تهران در محدوده نجف اشرف مستقر شدند، 500 نفر دیگر توسط شهرداری مشهد در حال فعالیت هستند، افزود: نیروهای شهرداری مشهد از 16 شهریور در شارع حولی از ابتدای محدوده بلدیه قدیم نجف تا صوره‌العشین و عمود نود جاده کربلا مشغول فعالیت هستند.

رباطی در سخنان پایانی خود از قدردانی مجموعه بلدیه نجف از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی شهرداری‌ها به‌ویژه شهرداری تهران و مشهد خبر داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: