کد خبر: ۵۵۲۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نشست فصلی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، وارد ژنو شد.

به گزارش شفاف، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در رأس یک هیئت عالی‌رتبه و به منظور شرکت در نشست فصلی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، وارد ژنو شد.

غریب‌آبادی در این سفر ضمن سخنرانی در شورای حقوق بشر، با رئیس شورا، مقامات دفتر کمیسر عالی حقوق بشر، برخی گزارشگران ویژه موضوعی و همچنین سفرای کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و کشورهای اسلامی به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

در این اجلاس، گزارشگر ویژه بررسی آثار منفی اقدامات قهری یک‌جانبه بر بهره‌مندی از حقوق بشر، گزارش بازدید خود از جمهوری اسلامی ایران را که از 18 تا 28 اردیبهشت‌ماه انجام شد، به شورای حقوق بشر ارائه خواهد کرد.

همچنین در حاشیه این اجلاس نیز نمایشگاهی از آثار مخرب تحریم‌های یک‌جانبه بر بهره‌مندی حقوق بشر مردم ایران با حضور برخی سازمان‌های غیردولتی ایرانی برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ اجلاس سالانه شورای حقوق بشر به مدت چهار هفته برگزار می‌شود و طی آن، گزارش‌های تعدادی از گزارشگران ویژه موضوعی و کشوری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در برخی موضوعات نیز تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: