کد خبر: ۵۵۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از احداث یک آزادراه در شرق پایتخت خبر داد.

به گزارش شفاف، عباس شعبانی اظهار کرد: با توجه به اینکه وزارت راه در نظر دارد تا کمربندی جنوبی شهر تهران را به بزرگراه شهید شوشتری متصل کند، به همین دلیل این بزرگراه با استانداردهای آزادراه ساخته می‌شود.

وی با اشاره به تکمیل رینگ بزرگراهی و کمربندی شهر تهران مطابق طرح جامع و تفصیلی شهر تهران افزود: یکی از مزیت‌های طرح جامع و تفصیلی شهر تهران تکمیل رینگ بزرگراهی در تهران است؛ به عنوان مثال در شرق تهران رینگ کمربندی وجود ندارد و بزرگراه بسیج که یک بزرگراه داخل شهری است تبدیل به رینگ کمربندی اطراف تهران شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه این بزرگراه کشش بار ترافیکی که از جاده دماوند، ساوه و یا از بزرگراه قم می‌خواهند به مسیر شمال بروند را ندارد، ادامه داد: بر همین اساس مقرر شد تا بزرگراهی به موازات بسیج در شرق اتوبان بسیج کشیده شود.

وی تصریح کرد: در ابتدا به این بزرگراه محور کمکی اتوبان بسیج می‌گفتند. بعد به بزرگراه شهید شوشتری تبدیل شد. در سال‌های اولیه نیز کمی از کارهای اجرایی آن انجام شد. 5 کیلومتر از این بزرگراه که از اتوبان نجفی رستگار شروع می‌شود با در نظر گرفتن این بزرگراه ساخته شده است.

شعبانی با بیان اینکه بزرگراه شهید شوشتری 16.5 کیلومتر است، یادآور شد: ساخت این اتوبان در دو قسمت انجام می‌شود. قسمت اول به طول 9.5 کیلومتر است که با بلوار هجرت در شرق تهران تقاطع دارد. قطعه دوم از هجرت شروع شده و با بزرگراه شهید سلیمانی و یاسینی تقاطع دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه با احداث این بزرگراه اگر خودرویی بخواهد به سمت شمال شرق و شمال کشور برود دیگر به محور بسیج وارد نمی شود، تأکید کرد: همچنین مقرر شده تا از محور بسیج دیگر کامیونی وارد نشود و باید از محور کمکی بسیج یا همان بزرگراه شهید شوشتری تردد کنند.

معاون شهرداری تهران با اشاره به اینکه با احداث بزرگراه شهید شوشتری بزرگراه بسیج به یک بزرگراه درون‌شهری تبدیل می‌شود، گفت: همچنین این بزرگراه از حالت کمربندی خارج می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه وزارت راه در طراحی که انجام داده در نظر دارد تا کمربندی جنوبی تهران را به بزرگراه شهید شوشتری اتصال دهد، بر همین اساس بزرگراه شهید شوشتری به یک آزاد راه تبدیل می‌شود و در طراحی‌های جدید این مجموعه از استانداردهای آزادراه استفاده شده است.

شعبانی ادامه داد: با توجه به تغییر این بزرگراه به آزادراه در نتیجه بزرگتر شدن ابعاد این طرح در همان پوسته‌ای که تحت تملک شهرداری تهران در آمده است، انجام می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه آزادراه شهید شوشتری به طول 16.5 کیلومتر احداث می‌شود، اضفه کرد: این آزادراه در قسمتی که به سرخه حصار می رسد، از زیر این مجموعه راه خود را ادامه می‌دهد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه فاز نخست پروژه احداث مرکز درمانی جاجرود با ظرفیت اسکان 1500 نفر و توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران در حال اجرا است، از خوابگاه، مرکز درمانی و اداری، سالن اجتماعات و نمازخانه به عنوان بخشی از امکانات پیش‌بینی شده در این مرکز یاد کرد و گفت: در حال حاضر اجرای عملیات سفت‌کاری و زیرساخت‌های تاسیساتی به مراحل پایانی رسیده و همزمان عملیات نازک‌کاری و فعالیت‌های تکمیلی آغاز شده است.

به گفته شعبانی، بیش از 130 نفر نیروی انسانی شامل مهندس و کارگر به صورت جهادی در این پروژه فعال هستند و با اتمام فعالیت‌های باقیمانده که بیشتر شامل نصب تجهیزات تاسیساتی است، امکان بهره‌برداری از آن فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: