کد خبر: ۵۵۲۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

تصاویر سامانتا کریستوفورتی از ایستگاه فضایی بین‌المللی یک "جهان شگفت‌انگیز" را به تصویر می‌کشد.

به گزارش شفاف و به نقل از دیجیتال‌ترندز، سامانتا کریستوفورتی (Samantha Cristoforetti)، فضانورد ایتالیایی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) با الهام از موسیقی کلاسیک "چه جهان شگفت انگیزی" از لوئیس آرمسترانگ متعلق به سال ۱۹۶۷، به تازگی چهار تصویر عالی از زمین به همراه اشعار این آهنگ افسانه‌ای منتشر کرده است.

"جهانی شگفت‌انگیز" از لنز دوربین فضانورد ایستگاه فضایی

کریستوفورتی با انتشار این تصاویر نوشت:

من آسمان آبی و ابرهای سفید را می‌بینم

روزهای پر برکت روشن، شب‌های تاریک مقدس

و با خود فکر می‌کنم چه دنیای شگفت انگیزی

"جهانی شگفت‌انگیز" از لنز دوربین فضانورد ایستگاه فضایی

این تصاویر از ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) که در فاصله حدود ۲۵۰ مایل (۴۰۲ کیلومتر) بالای سیاره ما در گردش است، ثبت شده‌اند و بیشتر شبیه به نقاشی هستند. کریستوفورتی توضیح نداده که این تصاویر کدام بخش‌های جهان را نشان می‌دهند، اما در عوض او از ما دعوت می‌کند تا بر زیبایی‌های این مناظر تمرکز کنیم.

فضانوردان در طول زمان اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی، اغلب دوست دارند به سمت ماژول کاپولا (Cupola) بروند، که هفت پنجره‌ی آن مناظر خیره‌کننده‌ای از زمین و فراتر از آن را ارائه می‌دهد. بدون شک این تصاویر از همان مکان گرفته شده است.

"جهانی شگفت‌انگیز" از لنز دوربین فضانورد ایستگاه فضایی

اگرچه برخی از خدمه دوست دارند تنها به بیرون خیره شوند و از مناظر لذت ببرند، برخی دیگر یکی از دوربین‌های متعدد ایستگاه فضایی را می‌گیرند و از این مناظر تصویربرداری می‌کنند تا این تصاویر را با دنبال کنندگانشان در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

کریستوفورتی که بیش از یک میلیون دنبال کننده در توییتر و حدود نیم میلیون دنبال کننده در تیک تاک دارد، در طول ماموریت فضایی شش ماهه خود که از ماه آوریل آغاز شد به طور منظم تصاویر و فیلم‌هایی منتشر کرده است.

"جهانی شگفت‌انگیز" از لنز دوربین فضانورد ایستگاه فضایی

پست‌های مختلف او با هدف به اشتراک گذاشتن جنبه‌های مختلف زندگی او در فضا منتشر می‌شوند و تا کنون شامل نکاتی در مورد فضانوردان، توضیحی درباره یک نور درخشان مرموز در زمین، تصویری از ماه‌گرفتگی از فضا، و یک تایم لپس است که نشان می‌دهد چگونه گاهی اوقات خورشید برای فضانوردان در ایستگاه غروب نمی‌کند، بوده است.

او همچنین نشان داده که فضانوردان چگونه احیای قلبی ریوی  (CPR) را در فضا انجام می‌دهند و درباره اینکه چگونه زباله‌های فضایی می‌توانند بر زندگی در این ایستگاه در حال چرخش تأثیر بگذارند، سخن گفته است.

"جهانی شگفت‌انگیز" از لنز دوربین فضانورد ایستگاه فضایی

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: