کد خبر: ۵۵۲۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰

دستگاه پیشرفته ماموگرافی (توموسنتز) ۶۰۰۰ هالوژیک با قابلیت سه بعدی و تشخیص زودرس سرطان سینه در پلی کلینیک فوق تخصصی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی بهره‌برداری شد.

به گزارش شفاف، محسن صرامی فروشانی رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی در مراسم رونمایی از این دستگاه اظهار داشت: ده‌ها هزار نفر از سراسر کشور به مرکز سرطان معتمد جهاد دانشگاهی مراجعه می کنند، حتی این موضوع محدود به ایران نبوده و از کشورهای خارجی هم پذیرای بیماران هستیم.  

وی گفت: با وجود اینکه خود را قطب درمان سرطان سینه در کشور می دانیم اما این کافی نیست و اعتقاد داریم که شان جهاد دانشگاهی بسیار بالاتر است و بر همین اساس سیاست ها و برنامه هایی را برای ارتقا برنامه ریزی کرده ایم.

صرامی فروشانی افزود: شعار ارتقای کمی و کیفی خدمات را سرلوحه کار خود قرار داده ایم به صورتی که پیشرفته ترین امکانات درمانی و خدمات درمانی مبتنی بر محصولات فناورانه را در جهاد دانشگاهی ارائه دهیم؛ چرا که این پژوهشگده در مرز دانش و به روز است.  

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی تصریح کرد: این پژوهشکده نه تنها برای درمان سرطان سینه بلکه برای ارائه خدمات فناورانه در مباحث مربوط با سلول درمانی، ژن درمانی، ویروس درمانی به عموم مردم قطب باشد.  

صرامی فروشانی ادامه داد: بحث تجهیزات یکی از زیرساخت های لازم است که به آن احتیاج داریم و سال هاست تجهیزات مورد استفاده در جهاد دانشگاهی عمری بیش از ۱۲ تا ۱۳ ساله و حتی ۱۸ ساله داشته است؛ بنابراین نیاز به بازسازی دستگاه ها در پژوهشکده داشتیم و یک مجموعه خودگردان هستیم و درست است که مجلس شورای اسلامی حامی اصلی ماست و حمایت جدی از ما می کند و اثر بخش است اما این کمک ها یک سوم یا یک چهارم هزینه های جهاددانشگاهی که بالغ بر چند صد میلیارد ریال را شامل می شود.

وی بیان کرد: با همکاری های خوب جهاددانشگاهی با بخش خصوصی به نفع خود حرکت کردیم و با سرمایه گزاری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال توانستیم ظرف مدت بسیار کوتاه یعنی چند هفته تمام تجهیزات خود را بروز رسانی و حتی تعویض کردیم.

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی تصریح کرد: سه مرکزی که مورد توافق سه جانبه که شامل دستور مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازی مراکز اولویت بندی که پژوهشکده سرطان معتمد و دفتر تخصصی جهاددانشگاهی به عمل آورده و در نهایت تاییدی که معاونت بهداشت وزارت بهداشت انجام داده سه استان گلستان، همدان و اراک در اولویت قرار داده تا ظرف مدت کوتاهی به انجام خواهد رسید و تاییدیه آن را وزارت بهداشت به زودی اعلام خواهد کرد.

مراسم بهره برداری از این دستگاه  پیشرفته ماموگرافی با حضور زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  برگزار شد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: