کد خبر: ۵۵۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹

مدیر آسایشگاه کهریزک درباره پذیرش افراد جدید در آسایشگاه کهریزک گفت: انتظار داریم سازمان بهزیستی یارانه افراد را پرداخت کند.

به گزارش شفاف، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور به همراه حمید قبادی دانا مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک و همچنین حسین نحوی‌نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک و یوسف رضایی معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران صبح امروز از بخش‌های مختلف آسایشگاه کهریزک بازدید کرد.

حسین نحوی‌نژاد در حاشیه این بازدید، با اشاره به اینکه بالغ بر 1700 نفر در آسایشگاه کهریزک نگهداری می‌شوند، اظهار کرد: تلاش شده که در این مجموعه خدمات مناسبی با توجه به شرایط مددجویان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر یارانه افراد جدید پذیرش شده در آسایشگاه کهریزک پرداخت نشده است، گفت: متاسفانه مددجویانی که طی دو سال گذشته در آسایشگاه کهریزک پذیرش شده‌اند، یارانه‌ای از سازمان بهزیستی به انها تعلق نگرفته است.

مدیر آسایشگاه کهریزک با تاکید بر اینکه حمایت پرسنل و کارکنان آسایشگاه کهریزک یکی از دغدغه‌های مسئولان این مجموعه محسوب می‌شود، گفت: تلاش شده است که با توجه به شرایط کار سخت پرسنل حقوق آنها بدون تاخیر و در زمان معین شده به حساب آنها واریز شود و درو اقع یک روز تاخیر از واریز حقوق‌ها صورت نگرفته است.

نحوی‌نژاد با اشاره به موقعیت جغرافیایی آسایشگاه کهریزک و شرایط آب و نوایی این مجموعه، خاطرنشان کرد: محیط اطراف این مجموعه شب‌های سرد و روزهای گرم را دارد اما با همه این شرایط تلاش شده که فرایند خدمت‌رسانی بدون وقفه به مددجویان انجام شود

وی با اشاره به صدور مجوز مراکز خیریه و موسسات گفت: موسسات از چند طریق از جمله بهزیستی نیروی انتظامی و وزارت کشور مجوز می‌گیرند.

مدیر آسایشگاه کهریزک با اشاره به فعالیت موسسه آسایشگاه کهریزک گفت: این مجموعه پیش از انقلاب فعالیت خود را آغاز کرده است و در این مسیر خدمت‌گزاری می‌کند.

نحوی نژاد با اشاره به نوع فعالیت و خدمت‌رسانی آسایشگاه کهریزک تاکید کرد: کهریزک باید از سایر مجموعه‌های نگهداری استثنا باشد و مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

وی همچنین به همکاری 800 نیکوکار جهت استجمام مددجویان آسایشگاه کهریزک اشاره کرد و گفت: این آسایشگاه طبق مقررات هیئت مدیره افراد بی‌پناه را پذیرش می‌کند.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین به آخرین رقم هزینه نگهداری مددجویان در مراکز روزانه و شبانه گفت: طبق اعلام سازمان بهزیستی بایستی مراکز روزانه 5 میلیون یارانه و مراکز شبانه 10 میلیون یارانه بگیرند که هم‌اکنون یارانه پرداختی به آسایشگاه کهریزک برای هر فرد مددجو 2 میلیون تومان است.

نحوی‌نژاد همچنین با اشاره به ظرفیت وزارتخانه‌های بهداشت اقتصاد و دارایی و رفاه، خاطرنشان کرد: هر کدام از این مجموعه‌ها نقشی را می‌توانند در آسایشگاه کهریزک داشته باشند و انتظار ما این است که در این زمینه آسایشگاه کهریزک را مساعدت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: