کد خبر: ۵۵۲۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱

چند روز پس از آنکه کره شمالی قانون جدیدی را مبنی بر "استفاده پیشگیرانه تسلیحات هسته‌ای" تصویب کرد، کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) با لحنی تند هشدار داد که کره شمالی با استفاده از تسلیحات هسته‌ای، خودش را در "مسیر نابودی" قرار خواهد داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که قانون جدید کره شمالی صرفا "انزوای این کشور را عمیق‌تر خواهد کرد" و باعث خواهد شد تا سئول و واشنگتن "بازدارندگی و توانایی‌های خود" را بیشتر تقویت کنند.

این وزارت در ادامه عنوان کرد برای اینکه از این اقدام کره شمالی جلوگیری کنیم، کره جنوبی "حملات پیشگیرانه، دفاع موشکی و ظرفیت‌های تلافی‌جویانه گسترده" خود را به شدت تقویت خواهد کرد و در عین حال به دنبال تعهد امنیتی بیشتر آمریکا جهت دفاع از متحد خود – کره جنوبی – با تمام قابلیت‌های موجود از جمله هسته‌ای است.

مون هنگ سیک، سخنگوی موقت وزارت دفاع کره جنوبی به خبرنگاران گفت: «ما هشدار می‌دهیم که اگر کره شمالی تلاشی برای استفاده از تسلیحات هسته‌ای کند، دولت این کشور با پاسخ شدید ائتلاف نظامی کره جنوبی-ایالات متحده مواجه خواهد شد.»

خبرگزاری دولتی کره شمالی روز جمعه گزارش داد، حکومت این کشور قانونی را تصویب کرده که به موجب آن حق استفاده "خودکار" در حملات پیشگیرانه هسته‌ای را برای محافظت از خود تضمین کرده است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفته است، این قانون وضعیت هسته‌ای این کشور را "برگشت ناپذیر" و هر گونه شرکت در هر گونه مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را برای آن ممنوع می‌کند.

کیم جونگ اون طی جلسه پارلمان خاطرنشان کرد که کشورش "هرگز" تسلیحات هسته‌ای را که برای مقابله با تهدیدات آمریکا به آن‌ نیاز دارد، کنار نخواهد گذاشت. وی همچنین ایالات متحده را به "تضعیف دفاع کره شمالی و سعی در فروپاشی دولت این کشور" متهم کرد.

کره شمالی سال جاری میلادی آزمایش‌های موشکی را در "سرعتی بی‌سابقه" انجام داده است. در اواسط ماه اوت، کره شمالی پس از آغاز دوباره بزرگترین رزمایش‌های میدانی توسط کره جنوبی و ایالات متحده، از سواحل غربی خود دو موشک کروز شلیک کرد. پیونگ‌یانگ همچنین چندی پیش از رزمایش‌ها میان کره جنوبی و آمریکا به عنوان "تمرینی برای جنگ" انتقاد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: