کد خبر: ۵۵۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: ۱۲ نوبت مراقبت بهداشتی برای کودکان زیر ۲ سال و ۱۶ نوبت مراقبت برای کودکان زیر پنج سال انجام می‌شود.

به گزارش شفاف، محمدرضا صائینی اظهار کرد: با توجه به اهمیت سلامت کودکان در شکل‌دهی سلامت عمومی جامعه 12 نوبت مراقبت برای همه کودکان زیر 2 سال و 16 نوبت مراقبت برای همه کودکان زیر 5 سال ساکن در جمهوری اسلامی، اعم از ایرانی و غیرایرانی تعریف شده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: در این مراقبت‌ها بیش از 22 خدمت بهداشتی مهم و کلیدی به صورت رایگان ارائه می‌شود. واکسیناسیون بر علیه بیماری‌های واگیردار یکی از مهم‌ترین این خدمات است.

وی ادامه داد: همکاران بهورز ما در مناطق روستایی و عشایری برای ارائه این بسته‌های خدمتی با ساکنان منطقه تحت پوشش خود در ارتباط هستند و خدمات را به صورت فعال ارائه می‌دهند.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت بیان کرد: از والدین عزیز ساکن در مناطق شهری کشور می‌خواهم ضمن مراجعه به موقع به پایگاه‌های سلامت شهری و یا مراکز خدمات جامع سلامت، با تلقیح به موقع واکسن‌ها سلامت فرزندان خود را تضمین کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: