کد خبر: ۵۵۲۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

گروه‌های مختلف فلسطینی ضمن اعلام حمایت از تصمیم حماس برای برقراری روابط با دولت سوریه، عنوان کردند که توسعه روابط عربی – فلسطینی به نفع مساله فلسطین است.

به گزارش شفاف، «هانی الثوابته» عضو کمیته مرکزی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین درباره تصمیم جنبش حماس برای ازسرگیری روابط با دولت سوریه گفت که توسعه روابط عربی – فلسطینی به نفع مساله فلسطین است.

وی تاکید کرد یکی از مهمترین ارکان قدرت مساله فلسطین توسعه این گونه روابط بوده و تقویت رابطه حماس با سوریه موضع محور مقاومت در منطقه را تقویت می‌کند.

الثوابته ادامه داد: اعلامیه امروز حماس در مورد روابطش با سوریه ارزشی افزوده برای ما به عنوان ملت فلسطین و مقاومت در جهت تقویت روابط خود به منظور مقابله با پروژه آمریکایی – صهیونیستی در منطقه به شمار می‌رود.

«طلال ابو ظریفه» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک نیز در این باره گفت: توسعه روابط میان نیروهای سیاسی به طور خاص و فضای ملی فلسطینی به طور کلی با سوریه گامی مهم و ضروری است چرا که این کشور در کنار ملت و مساله فلسطین ایستادگی کرده است.

«یاسر خلف» سخنگوی جنبش آزادگان فلسطین نیز در این خصوص گفت: ما از هر تلاشی در چارچوب افزایش انسجام پیکره فلسطین حمایت کرده و وحدت امت و تمام اجزای آن را در راستای منافع فلسطین و مقابله با پروژه صهیونیستی می‌داند که هدف آن نابودی فلسطین است.

در همین رابطه، «محمد البریم» رئیس دفتر رسانه‌ای کمیته‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد که از سرگیری روابط جنبش حماس و سوریه و توسعه آن باعث تقویت محور مقاومت و ایستادگی در برابر جنایات دشمن صهیونیست خواهد شد که امت عربی و اسلامی را هدف را قرار داده‌اند.

«خضر حبیب» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که این اقدام حماس، گامی در مسیر درست است و محور مقاومت را در رویارویی با اسرائیل تقویت خواهد کرد. وی افزود: قطع رابطه نه به نفع حماس است نه سوریه و نه حتی مساله فلسطین.

حبیب تصریح کرد: سوریه جایگاهی مهم در نزاع با دشمن صهیونیستی دارد و موضع آن در قبال مساله فلسطین اصولی و ثابت است. چنین مواضعی به مساله و مردم فلسطین و امت عربی در رویارویی با عادی سازی‌ها خدمت می‌رساند.

امروز، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر از سرگیری و توسعه روابط با سوریه از نقش آفرینی این کشور در ایستادگی در کنار ملت و مساله فلسطین قدردانی کرد.

حماس ضمن اشاره به این مساله که توسعه این روابط خدمت به ملت و مساله فلسطین است آن را در سایه تحولات سریع منطقه‌ای و بین المللی که فلسطین را احاطه کرده حائز اهمیت دانست.

حماس همچنین تأکید کرد، استراتژی ثابت این جنبش توسعه و تقویت روابط با امت عربی و اسلامی و تمام طرف‌های حامی مساله فلسطین و مقاومت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: