کد خبر: ۵۵۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

 

یکی از کشورهای مهم صنعت مد و فشن، کشور فرانسه است. این کشور همواره به عنوان پایتخت و پیشتاز مد در جهان شناخته می شود. فرانسه همه ساله با برگزاری نمایش های مد و طراحی هایی بینظیر در این صنعت، توجه زیادی به خود جلب می کند. این پیشتاز فشن بودن در کشور فرانسه، سبب شده است مردم این کشور همواره با مد و شیک پوشی عجین باشند. سبک استایل های جذاب و خاص خانم های فرانسوی، طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان دارد. در این مقاله سعی داریم از سبک استایل فرانسوی برایتان بگوییم. همچنین استایل های فرانسوی شیکی که می توانید با شومیز و بلوز زنانه داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

ویژگی های سبک استایل فرانسوی

برای داشتن استایلی فرانسوی، باید از چند قانون ساده پیروی کرد. این قوانین عبارتند از:

  • ثبات در پوشش

یکی از قوانین استایل های فرانسوی، داشتن اصول ثابت در پوشش است. اگرچه همه ساله ترندهای جدید از قلب مد و فشن فرانسه سرچشمه می گیرد، اما خانم های فرانسوی، اصولی با ثبات در استایل هایشان دارند. در واقع فرانسوی ها خود را درگیر ترندها، به خصوص ترندهای زودگذر و بی هدف نمی کنند؛ بلکه با داشتن چهارچوبی مشخص در پوشش شان پیش می روند.

  • استفاده از رنگ های خنثی

قانون دوم در استایل های فرانسوی، استفاده از پالت های رنگی خنثی است. البته استفاده از رنگ های خنثی به این معنا نیست که به سراغ رنگ های دیگر نمی روند؛ بلکه منظور استفاده ی بیشتر از این رنگ هاست. ممکن است ابتدا فکر کنید استفاده از رنگ های خنثی استایل را کسل کننده می کند؛ اما باید بگوییم که پالت رنگ های خنثی طیف گسترده ای از رنگ های کاربردی و جذاب را شامل می شود. از مزیت این رنگ ها می توان به ست شدن راحتشان با دیگر رنگ ها اشاره کرد. همچنین این رنگ ها زیبایی چشم نواز و طبیعی تری به استایل می بخشند.

چگونه استایل فرانسوی شیک با شومیز و بلوز زنانه داشته باشیم؟

  • اولویت قرار دادن راحتی

قانون سومی که فرانسوی ها به آن بسیار پایبند هستند، توجه به راحتی لباس است. توجه به راحتی توسط فرانسوی ها به این دلیل است که ممکن است لباسی را برای مدت طولانی به تن داشته باشند. در این حالت راحتی لباس اهمیت بیشتری پیدا می کند. به عنوان مثال، مردم این کشور معمولا از کفش های تخت و راحت بیشتر استفاده می کنند. این افراد کفش های پاشنه دار  را برای موقعیت های رسمی مورد استفاده قرار می دهند. به عبارتی دیگر آن ها موقعیت را می سنجند و متناسب با آن عمل می کنند. فرانسوی ها همواره سعی دارند با توجه به راحتی لباس ها، شیک ترین و مناسب ترین استایل را برای خود برگزینند.

  • کلاسیک و شیک

می توان یکی از اصلی ترین ویژگی های استایل فرانسوی را، کلاسیک بودن آن دانست. استایل کلاسیک وقار، آراستگی، ظرافت و سادگی خاصی به ظاهر می دهد. این ویژگی ها را می توانیم به وضوح در استایل های فرانسوی ببینیم. در واقع قوانینی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم نیز، از قوانین سبک استایل کلاسیک هستند. یکی دیگر از ویژگی های بارز استایل کلاسیک، کیفیت است. آیتم هایی که در این استایل به کار می روند همواره باکیفیت و مناسب استفاده در هر زمان هستند. این آیتم ها در حقیقت هیچگاه از ترند خارج نمی شوند و این از ویژگی های اصلی استایل های کلاسیک فرانسوی است. کوکو شنل، طراح برجسته ی فرانسوی را می توان از طراحان مشهور با این استایل دانست. او در طراحی های شنل نیز همواره به سبک کلاسیک پایبند بود.

آیتم های کاربردی در استایل فرانسوی

برای داشتن استایلی به سبک فرانسوی، به چند آیتم اصلی نیاز دارید که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

  • شومیز و بلوز زنانه

از آیتم های جذاب و پرکاربردی که همواره در استایل های فرانسوی دیده می شوند، می توان به شومیز و بلوز زنانه اشاره کرد. انواع شومیزها و بلوز زنانه شیک را می توان با انواع شلوار پارچه ای یا جین استایل کرد. این آیتم ها حتی می توانند در زیر انواع کت و پالتو به کار روند. شومیز که نام آن نیز بر گرفته از زبان فرانسه است، در انواع طرح ها و مدل ها در پوشش خانم های فرانسوی دیده می شود. یکی از طرح های پرطرفدار در استایل فرانسوی، طرح شومیز یا بلوز راه راه است. طرح راه راه از طرح های پرکاربرد در لباس های این استایل است. علاوه بر مدل های کژووال، مدل های مختلف شومیز و بلوز مجلسی نیز طرفداران بسیاری در میان فرانسوی ها دارد.

  • ترنچ کت و کت های چهارخانه

کت و ترنچ کت، از دیگر آیتم های جذابی هستند که افراد کلاسیک پسند می توانند در استایلشان داشته باشند. ترنچ کت ها در حقیقت بارانی های ضد آب مقاوم در برابر سرما هستند. این پوشش از لباس های افسران جنگ جهانی اول الهام گرفته شده و در فرانسه بسیار پرطرفدار است. فرنچ کت با رنگ های طیف کرم رنگ و بژ، یکی از آیتم های پرکاربرد استایل های فرانسوی به شمار می رود. کت های کوتاه با طرح های چهارخانه نیز از دیگر آیتم های محبوب فرانسوی ها هستند.

چگونه استایل فرانسوی شیک با شومیز و بلوز زنانه داشته باشیم؟

  • نیم بوت های پاشنه کوتاه

بوت های کوتاه تا ساق پا می توانند برای تکمیل یک استایل فرانسوی گزینه‌ی مناسبی باشند. حتی کلمه ی بوت نیز، خود یک کلمه ی فرانسوی است. این مدل کفش در فرانسه طرفداران بسیاری دارد. علت آن نیز گرما و محافظت پا در برابر سرما و رطوبت است. هوای بارانی فرانسه، مردم این کشور را ناگزیر به استفاده از این کفش ها کرده است. به همین دلیل بوت ها، به خصوص بوت های پاشنه کوتاه و راحت از گذشته به آیتمی ثابت در استایل مردم فرانسه تبدیل شده اند.

استایل های کلاسیکی مانند استایل فرانسوی، همیشه جذابیت و تازگی خاص خودشان را دارند.   برای داشتن استایلی جذاب به سبک خانم های فرانسوی، کافیست با کمی دقت و توجه به نکاتی که گفتیم، به سراغ آیتم های مناسب بروید. آیتم هایی نظیر شومیز و بلوز زنانه، آیتم هایی کاربردی و همیشه ترند در این سبک استایل هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: