کد خبر: ۵۵۲۸۹۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱

جنبش انصارالله یمن در بزرگترین رژه نظامی خود از سلاح‌هایی جدید از جمله موشک‌های بالستیک و هدایت‌شونده و پهپادها رونمایی کرد.

به گزارش شفاف، خبرگزاری سبأ یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور گزارش داد: در شهر صنعاء بزرگترین رژه نظامی تاریخ منطقه همزمان با هشتمین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر با حضور مسؤولان ارشد یمنی و در راس آنها مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن و فرمانده عالی نیروهای مسلح این کشور و ۳۵ هزار نیرو از تشکل‌های نظامی مختلف برگزار شد.

طبق گزارش سبأ، در این رژه نظامی بزرگ، از سلاح‌های استراتژیک جدیدی رونمایی شد که برخی از آنها به زودی در اختیار نیروهای مسلح یمنی قرار خواهند گرفت و برخی نیز آزمایش شده‌اند اما هنوز مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

همچنین خبرگزاری سبأ اعلام کرد: در این رژه از قایق‌های موشک‌انداز "عاصف ۱" ساخت داخل که از سرعت بالا و قدرت مانور بالایی برخوردار هستند، چند نوع موشک بالستیک با بُردهای چندگانه از کوتاه تا متوسط و بلند برد و نیز چند نوع پهپاد جدید رونمایی شد.

طبق گزارش سبأ، در این رژه سلاح‌ها و پدافند هوایی پیشرفته‌ تولید صنایع جنگی یمن در دوره جنگ که قادر به شناسایی هواپیماهای متخاصم هستند، سه نسل از موشک‌های هدایت‌شونده قدس ساخت صنایع نظامی یمن که بُرد آنها به اراضی اشغالی فلسطین می‌رسد، و سیستم‌های مختلف نسل‌های جدید پهپادها از جمله پهپاد "وعید" با بُرد بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر به نمایش درآمدند.

در سال ۲۰۱۴ مردم یمن به دلیل بی ‌کفایتی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن در اداره امور کشور، دست به اعتراضات زدند و در پی آن انصارالله ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ وارد شهر صنعا شد و با در دست گرفتن قدرت، منصور هادی را برکنار کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: