کد خبر: ۵۵۲۸۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲

وزرای خارجه روسیه و مصر در حاشیه نشست‌ مجمع عمومی سازمان ملل اجرای توافقنامه‌های استانبول درباره صادرات غلات را بررسی کردند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با سامح شکری، همتای مصری خود درباره اجرای توافقنامه‌های استانبول در مورد صادرات غلات گفتگو کرد.

طبق این بیانیه، در این دیدار درباره تضمین امنیت غذایی در چارچوب اجرای توافقنامه‌هایی که ژوئیه ۲۰۲۲ در استانبول درباره صادرات غلات از بنادر اوکراین و انتقال بدون مانع محصولات کشاورزی و کود روسیه به بازارهای جهانی امضا شده بودند، گفتگو شد.

همچنین در این بیانیه آمده است، وزرای خارجه روسیه و مصر چشم‌اندازهای توسعه همکاری‌های تجاری در زمینه‌های صنعت، انرژی، کشاورزی و گردشگری را بررسی کردند.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود بر اهمیت نقش کمیته مشترک روسیه-مصر برای همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی و فنی جهت حل این معضل تاکید کرد.

همچنین لاوروف و شکری در این دیدار درباره پیشرفت به دست آمده در اجرای پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری روسیه در مصر و در راس آنها نیروگاه هسته‌ای منطقه "الضعبه" و منطقه صنعتی روسیه در کانال سوئز گفتگو کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: