کد خبر: ۵۵۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
روز شمار سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران؛

آخرین روز اکران فیلم‌های راه‌یافته به سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با انتشار فهرست نامزدهای بخش‌های مختلف به پایان رسید.

به گزارش شفاف، پردیس سینمایی ملت دیروز یکشنبه اول آبان‌ماه میزبان آخرین روز از اکران فیلم‌های جشنواره سی‌ونهم فیلم کوتاه بود و علاقه‌مندان براساس جدول‌های نمایش تلاش می‌کردند تا آخرین فرصت تماشای فیلم‌های خبرساز جشنواره امسال بر پرده نقره‌ای را از دست ندهند.

از نکات جالب در آخرین روز تراکم بالای مخاطبان در سالن‌های نمایش فیلم‌هایی بود که اکران آن‌ها در روز‌های قبل‌تر مورد توجه رسانه‌ها و فیلمسازان قرار گرفته و نام‌شان به‌نوعی روی زبان‌ها افتاده بود. در کنار مخاطبان که تلاش می‌کردند نام فیلم مورد نظر خود رادر جدول نمایش پیدا کنند، فیلمسازانی هم بودند که نگاه‌شان معطوف به صندوق‌های جمع‌آوری آرای مردمی بود تا شاید در آخرین روزاز اکران فیلم، ترکیب نهایی فیلم‌های برتر آرای مردمی دستخوش تغییراتی شود.

آرای مردمی آخرین روز، از آنجا حائز اهمیت بود که براساس اعلام ستاد خبری جشنواره، فیلم‌های «برنو»، «شیهه»، «مریضخانه مرکزی»، «نحسی»، «نوشابه مشکی» که تا پایان روز چهارم پیش‌تاز این بخش بوده‌اند، آرایی به‌شدت نزدیک به یکدیگر داشته‌اند وباید دید براساس معدل آرای ریخته شده در صندوق‌های نظرخواهی، کدام یک موفق به شکار جایزه این بخش در آیین اختتامیه می‌شوند.

در آخرین روز اکران فیلم‌های جشنواره در «ملت» چه گذشت؟

اما همزمان با رونق سالن‌های اکران در روز پایانی جشنواره، این رویداد مهمان ویژه‌ای هم داشت. رئیس سازمان سینمایی صبح دیروزبه پردیس سینمایی ملت آمد تا دیداری صمیمانه با مدیران و روسای دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران داشته باشد. محمد خزاعی ضمن شنیدن درددل‌ها و انتظارات این نمایندگان، از رایگان شدن «آموزش» در دفاتر ۱۰ استان، از سال آینده خبر داد تا باردیگر توجه ویژه سازمان سینمایی و انجمن سینمای جوانان به ظرفیت‌های استانی موردتأکید قرار گیرد.

همچنین محسن برمهانی معاون سیمای سازمان صداوسیما از مدیرانی بود که در ساعات پایانی آخرین روز جشنواره سی‌ونهم در پردیس ملت حاضر شد و وعده‌هایی امیدوارکننده در زمینه تعامل با انجمن سینمای جوانان برای  پخش فیلم‌های کوتاه در باکس‌های پرمخاطب تلویزیون مطرح کرد. اتفاقی که می‌تواند یکی از مهمترین دغدغه‌های سینماگران حوزه فیلم کوتاه در زمینه دیده شدن بهتر آثارشان رامرتفع کند.

اما ویژه‌ترین اتفاق روز پنجم جشنواره، در ساعات پایانی روز و با انتشار فهرست نامزد‌های دو بخش ملی و بین‌المللی رقم خورد. فیلمسازان و علاقه‌مندانی که از چند روز اخیر و براساس فیلم‌هایی که روی پرده دیده بودند اقدام به گمانه‌زنی درباره ترکیب احتمالینامزد‌های جشنواره در بخش‌های مختلف کرده بودند، بالاخره در شامگاه یکشنبه اول آبان‌ماه درجریان نظر هیأت داوران قرار گرفتند.

انتشار فهرست نامزد‌ها در هر رویداد سینمایی، یکی از هیجان‌انگیزترین اتفاقات محسوب می‌شود که باعث گرم شدن تنور گپ وگفت‌های دوستانه در گوشه و کنار محل برگزاری جشنواره می‌شود. حالا ساعاتی مانده به برگزاری آیین اختتامیه و تعیین نهایی برگزیدگان این رویداد، همچنان این گفتگو‌ها در فضای واقعی و مجازی میان فیلمسازان و اصحاب رسانه در جریان است.

سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار امشب دوشنبه ۲ آبان‌ماه ساعت ۱۸ با برگزاری آیین اختتامیه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران، به کار خود پایان خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: