کد خبر: ۵۵۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷

جشنواره فیلم ۱۰۰ پس از وقفه طولانی نخستین نشست خود را در سالن اصلی حوزه هنری سوره برگزار کرد.

به گزارش شفاف، جعفری، رئیس سازمان سینمایی سوره در اولین نشست سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ گفت: رویکرد جشنواره به طور کلی توجه به فیلمسازان جوان و کشفاستعدادها است. در سال‌‌های اخیر به دلیل مسئله کرونا یک وقفه به وجود آمد اما این ایده را داشتیم که در زمستان رو به رو جشنواره را برگزار کنیم.

رئیس شورای سیاست گذاری و رئیس سازمان سینمایی سوره بیان کرد: ما در سازمانسینمایی سوره نزدیک به دو سال است که فعالیت جدیدی را شروع کرده‌ایم و سه محور کلی را مد منظر داشتیم تا به آن‌ها بپردازیم‌. این سهمحور بخش‌های سینمایی، مستند و انیمیشن است.

جعفری ادامه داد: در جریان تولید قصد داریم در انیمیشن سینمایی هرسال اکران داشته باشیم. همچنین در جریان توزیع قصد داریم سامانه اولیه پخشآثار سینمایی را به کمک سینماها و فضای تبلیغ داشته باشیم.

وی افزود: معتبر ترین اتفاق در طول حوزه هنری جشنواره فیلم فجر بوده است. اما ما از سال گذشته که برای جشنواره فیلم صدبرنامه ریزی می‌کردیم؛ طوری بود که در شش ماهه اول سال همه چیز حساب شده و برنامه ریزی شده باشد.

جعفری گفت: سعی ما بر این بود که فراخوان کیفی و دقیقی داشته باشیم و فیلمسازانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند بدانند کهسمت و سوی جشنواره چگونه است. و در این جشنواره توجه ما به استان‌ها محور اصلی برنامه است و فرصت فیلمسازی برای جوانان و کسانی که کمتر دیده می‌شوند، فراهمباشد.

او ادامه داد: در کنار موضوع استعداد یابی و مسئله دیگری که داشتیم این است که نسبت به سال‌های گذشته تفاوت ایجاد می‌کند بحثفضای مجازی است. فضای مجازی امکانی است برای دیدن آثار و از این رو جشنواره فیلم‌ صد می‌تواند با این تکنولوژی همراه شود‌.این فضا فرصت خوبی برای دیده شدن آثار است تا جشنواره را مخاطب پسند کند تا مخاطب آثار را بتواند فراگیرتر تماشا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: