کد خبر: ۵۵۴۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹

فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور محیط زیست در نامه‌ای به رئیس جمهوری عراق از وی برای مشارکت در بیست‌وهفتمین نشست سران کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل دعوت کرد.

به گزارش شفاف، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور محیط زیست در نامه‌ای به رئیس جمهوری عراق از وی برای مشارکت در بیست‌وهفتمین نشست سران کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل دعوت کرد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، «آلینا رومانوسکی»، سفیر آمریکا در بغداد در دیدار با «عبداللطیف رشید»، رئیس جمهوری عراق، پیام مکتوب «جان کری»، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور محیط زیست را جهت دعوت از وی برای مشارکت در نشست سازمان ملل درباره تغییرات اقلیمی ارائه کرد.

به نوشته میدل ایست، بر اساس این بیانیه کری در این نامه از وی برای همکاری مشترک و تأکید بر میثاق نشست گلاسکو و پیشبرد اهداف توافق پاریس دعوت کرده است.

او همچنین بر ابراز رضایت واشنگتن از همکاری با عراق و دیگر شرکا در مقابله با تغییرات اقلیمی و تضمین آینده کره زمین و نسل‌های آینده تأکید کرده است.

رئیس جمهوری عراق نیز در این دیدار گفت که بحران تغییرات اقلیمی بحرانی جهانی است که همه با آن درگیرند و کشورهای جهان باید برای مبارزه با تغییرات زیست‌محیطی و همکاری جدی برای حفاظت از محیط زیست همکاری کنند.

او گفت که عراق امیدوار است که بتواند با همه توان خود در همکاری‌ها برای مبارزه با تغییرات اقلیمی وارد عمل شود، به خصوص که عراق از کشورهایی است که بیشترین تأثیرات را از این تغییرات پذیرفته است.

بیست و هفتمین نشست سازمان ملل برای مقابله با تغییرات زیست محیطی قرار است در شرم الشیخ قاهره برگزار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: