کد خبر: ۵۵۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در دیداری با هیئتی از طالبان افغانستان درباره تحولات فلسطین و جهان گفتگو کرد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در ترکیه میزبان هیئتی از دولت افغانستان به رهبری طالبان بود و در این دیدار درباره تحولات فلسطین و جهان گفتگو شد.

جنبش حماس در این رابطه در بیانیه‌ای اعلام کرد، هنیه میزبان هیئتی از افغانستان به ریاست سخنگوی دولت آن بود و آنها تحولات اخیر قدس، مسجد الاقصی و کرانه باختری اشغالی، وضعیت اقلیم و تحولات بین‌المللی را بررسی کردند.

همچنین در این بیانیه آمده است، دو طرف بر لزوم تقویت روابط دوجانبه و لزوم همبستگی همه مسلمانان درباره مساله فلسطین، قدس و مسجدالاقصی به عنوان مساله امت اسلامی تاکید و اعلام کردند، اتحاد امت اسلامی با مساله فلسطین راه پیروزی و آزادسازی فلسطین است.

دو طرف در ادامه این دیدار درباره تغییرات منطقه‌ای و بازتاب جنگ فعلی در اوکراین بر جهان و نظام بین‌الملل گفتگو کردند.

طبق بیانیه یاد شده، هنیه در این دیدار ضمن تقدیر از موضعگیری‌های افغانستان درباره مساله فلسطین، تجربه افغانستان و فلسطین را شبیه دانست و گفت: آزادی افغانستان به ملت فلسطین و آزادگان جهان امید بیشتری برای رهایی از ظلم و اشغال می‌دهد.

همچنین هنیه در ادامه این دیدار به وضعیت کنونی ملت فلسطین و جنایات اشغالگران در قدس و کرانه باختری و شهدای نابلس و سایر نقاط کرانه باختری پرداخت و با اشاره به تشدید مقاومت و مشارکت جوانان فلسطینی در این محور برای مقابله با اشغالگران، بر نقش کارکنان مسجدالاقصی و دفاع از آنها تاکید کرد و گفت: رژیم اشغالگر در سرزمین فلسطین آینده‌ای ندارد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی دولت افغانستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از جنبش حماس و مقاومت فلسطین، بر حمایت کامل از فلسطینی‌ها و حقوق و مقاومت آنها تاکید کرد و گفت: ما به شما، مقاومت، پایداری و تلاش‌تان افتخار می‌کنیم، شما به رژیم اشغالگر اسرائیلی ضربه زدید.

مجاهد با هیاتی از حکومت طالبان برای شرکت در «هفتمین نشست بین‌المللی علما» به ترکیه رفته بود. دیدار او با هنیه دیروز اتفاق افتاد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: