کد خبر: ۵۵۴۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷

نظرسنجی جدید سی‌بی‌اس نیوز-یوگاو نشان داد، از هر ۱۰ آمریکایی هشت تن اوضاع کنونی در آمریکا را "خارج از کنترل" توصیف کرده‌اند.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری هیل، نظرسنجی جدید سی‌بی‌اس نیوز-یوگاو که روز یکشنبه منتشر شد، نشان داد که ۷۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند اوضاع در این کشور "خارج از کنترل" است، در حالی که ۲۱ درصد اوضاع را "تحت کنترل" می‌دانند.

براساس این نظرسنجی، ۷۳ درصد از شرکت‌کنندگان در پاسخ به این سوال که امروز چه احساسی نسبت به اوضاع آمریکا دارند، گفتند اوضاع در آمریکا بد پیش می‌رود، در حالی که ۳۶ درصد گفتند اوضاع خوب پیش می‌رود.

همچنین در میان دسته‌بندی حزبی، ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان دموکرات معتقد هستند اوضاع در کشورشان خوب پیش می‌رود، در حالی که تنها ۱۲ درصد از جمهوری خواهان و ۱۸ درصد از افراد مستقل با این نظر موافق هستند.

هنگامی که صحبت به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا رسید، ۵۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نسبت به عملکرد شغلی وی به عنوان رئیس جمهور ابراز نارضایتی کردند، در حالی که ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهور اعلام رضایت داشتند.

این نظرسنجی حدود یک هفته پیش از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای آمریکا انجام شد؛ انتخاباتی که نتیجه آن مشخص خواهد کرد که کنترل مجلس نمایندگان و سنا در اختیار کدام حزب خواهد بود. در این انتخابات فرمانداران ایالت‌های سراسر آمریکا نیز مشخص می‌شود.   

این نظرسنجی جدید سی‌بی‌اس نیوز-یوگاو پیش‌بینی می‌کند که جمهوری‌خواهان در این انتخابات میان دوره‌ای ۲۲۸ کرسی را در مجلس نمایندگان به دست می‌آورند، در حالی که دموکرات‌ها ۲۰۷ کرسی را از آن خود خواهند کرد.

۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان دموکرات در این نظرسنجی گفتند، دموکراسی کارآمد بزرگترین دغدغه آنهاست، در حالی که ۲۱ درصد دیگر از آنها گفتند یک اقتصاد قوی بزرگ‌ترین دغدغه آنها محسوب می‌شود.

۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان جمهوری خواه در این نظرسنجی گفتند، یک اقتصاد قوی بزرگ‌ترین دغدغه آنها در این انتخابات است، در حالی که ۲۹ درصد دیگر از آنها گفتند که یک دموکراسی کارآمد بزرگ‌ترین دغدغه آنها محسوب می‌شود.

این نظرسنجی از ۲۶ تا ۲۸ اکتبر (چهارم تا ششم آبان‌ ماه) برگزار شد که در آن ۲۱۱۹ تن شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی ۲.۴ درصد برآورد شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: