کد خبر: ۵۵۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
وضعیت اعزام صنایع دستی ایران به قطر

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از برنامه‌ریزی‌ برای معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌های صنایع‌دستی کشورمان در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی قطر خبر داد.

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم جلالی امروز، سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با اعلام این خبر اظهار کرد: «جام جهانی فوتبال در قطر می‌تواند فرصتی برای تبادل فرهنگی باشد، سکویی در ساحل کورنیش قرار دارد که در اختیار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است. البته ما اجازه فروش نداریم و فقط نمایش است و تلاش داریم با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های تصویری بتوانیم ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و داشته‌های خودمان را در حوزه صنایع‌دستی نمایش دهیم.»

او اضافه کرد: «صنایع‌دستی محصول سلیقه، هنر و اندیشه زیست بوم‌های مختلف است، باید در زنجیره ارزش بنشیند و بسته‌بندی خوب به این موضوع کمک می‌کند. هر صنایع‌دستی مانند نگینی است که باید در یک غلاف بنشیند. تمام صنایع‌دستی که داریم ارزشمند و نفیس است اما زمانی که از بسته‌بندی صحبت می‌کنیم به خاطر ارزش دادن بیشتر به این محصولات نفیس است.»

سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز پیش‌تر در گفت‌وگویی با اشاره به اقداماتی که برای معرفی صنایع دستی ایران در جام جهانی قطر صورت گرفته، گفته بود: «جام جهانی قطر فرصت مناسبی برای معرفی و توسعه صادرات صنایع دستی ایران به سراسر جهان محسوب می‌شود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: