کد خبر: ۵۵۴۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

تابلو نقاشی «دختر و فلوت» با وجود اینکه به عنوان یکی از آثار تقلبی خالق «دختری با گوشواره مروارید» شناسایی شده است، در نمایشگاه بزرگ موزه ملی آمستردام نمایش داده خواهد شد.

به گزارش شفاف و به نقل از گاردین، نکات بسیاری درباره «یوهانس ورمیر» همچنان با وجود گذشت چندین قرن همچون راز باقی مانده است که از جمله آن‌ها به هویت زن جوانی که در «دختری با گوشواره مروارید»، مشهورترین نقاشی «یوهانس ورمیر» دیده می‌شود و روش‌هایی که این استاد چیرده‌دست هلندی در نقاشی کردن به کار می‌برد می‌توان اشاره کرد.

فقدان اطلاعات قطعی درباره‌ی زندگی و آثار «ورمیر»، این روزها و در آستانه برگزاری بزرگترین نمایشگاه «ورمیر» باعث به وجود آمدن تنش‌هایی شده است. این نمایشگاه قرار است، ماه فوریه و در موزه ملی آمستردام برگزار شود.

نقاشی «دختر و فلوت» که منسوب بودن آن به «ورمیر» سال‌ها از سوی کارشناسانی زیر سوال رفته بود، یکی از چهار نقاشی محسوب می‌شود که از «گالری ملی هنر» در واشینگتن برای این نمایشگاه بزرگ امانت داده شده بود.

«گالری ملی هنر واشنگتن» ماه گذشته، اعلام کرد بررسی‌های دقیق رنگ‌دانه‌ها و تحقیقاتی که با استفاده از فناوری پیشرفته صورت گرفته است، اصالت این نقاشی را تایید نمی‌کند.

این درحالی است که «موزه ملی آمستردام» با استناد به تحقیقات پرهزینه‌ترش بر روی آثار «ورمیر»، نه تنها این نقاشی را همچنان به عنوان یکی از آثار به جای مانده از «یوهانس ورمیر» به رسمیت می‌شناسد، بلکه قصد دارد آن را در نمایشگاهی که در ۱۰ فوریه افتتاح می‌شود نیز در کنار سایر آثار این هنرمند به نمایش بگذارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: