کد خبر: ۵۵۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵

وزیر خارجه اندونزی امروز (پنجشنبه) با بیان این که این کشور منتظر پاسخ ولادیمیر پوتین مبنی بر شرکت در نشست گروه ۲۰ است، افزود که اختلافات بر سر اوکراین، آمادگی‌های لازم برای این نشست را "پرتنش و دشوار" کرده است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، امسال ریاست گروه ۲۰ برعهده اندونزی است و این کشور در تاریخ ۱۵ الی ۱۶ نوامبر میزبان نشست این گروه در بالی خواهد بود.

رتنو مرسودی، وزیر امور خارجه اندونزی طی مصاحبه‌ای با رویترز عنوان داشت: «حضور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در نشست گروه ۲۰ احتمالا دقیقه‌های آخر مشخص خواهد شد. بیایید تا آن زمان صبر کنیم.»

گفته شده که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است در این نشست شرکت کند. همچنین، حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هنوز تایید نشده اما اوکراین روز سه‌شنبه خواستار "اخراج روسیه از گروه ۲۰ و لغو دعوت از پوتین" برای این نشست در بالی شد.

این در حالی است که رتنو مرسودی گفت: «ریاست این نشست حق اخراج کسی را ندارد، مگر اینکه تمامی اعضای گروه ۲۰ به یک اجماع برسند.»

وزیر خارجه اندونزی در رابطه با آماده‌سازی‌های لازم برای نشست گروه ۲۰ تاکید کرد: «این آماده‌سازی‌ها بسیار، بسیار، بسیار دشوار است. به نظر من به دلایل مسائل ژئوپلیتیکی، اقتصاد و غیره، ریاست اندونزی برای گروه ۲۰ امسال از سخت‌ترین کارها است.»

همچنین، بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا نیز قرار است در این نشست شرکت کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: