کد خبر: ۵۵۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲

رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با وزیر خارجه الجزایر اعلام کرد، به بیانیه الجزایر در مورد اتحاد فلسطین و جدیت در دستیابی به این وحدت متعهد است.

به گزارش شفاف، روزنامه رای الیوم نوشت، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس با رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزایر تماس برقرار کرده و موفقیت کشورش را در برگزاری نشست های اتحادیه عرب تبریک گفت و تاکید کرد، حماس به بیانیه الجزایر پیرامون اتحاد فلسطین متعهد است.

حماس در وبسایت خود اعلام کرد، هنیه در این تماس تلفنی از تلاش الجزایر که پس از سه سال وقفه منجر به برگزاری اجلاس اتحادیه عرب شد و نیز از عملکرد برجسته ریاست جمهوری و دیپلماسی الجزایر قدردانی کرد.

وی همچنین از نتایج اجلاس اتحادیه عرب و بیانیه الجزایر به ویژه در رابطه با مساله فلسطین در این اجلاس و مواضع مطرح شده توسط رهبران قدردانی کرد.

هنیه تاکید کرد که به بیانیه الجزایر در مورد اتحاد فلسطین و جدیت در موفقیت این تلاش‌ها جهت دستیابی به وحدت ملت فلسطین پایبند است.

وزیر خارجه الجزایر هم بابت موفقیت نشست اتحادیه عرب و تفاهم حاکم بر رهبری الجزایر که در نتایج نشست و بیانیه پایانی آن منعکس شده، ابراز خوشوقتی کرد.

وی گفت، تاکید مجدد بر تعهد کشورهای عربی نسبت به مساله فلسطین به عنوان اولین مساله جهان عرب بسیار حائز اهمیت است.

هنیه و لعمامره در این گفتگو درباره ادامه رایزنی ها پیرامون تحولات به ویژه در سایه روی کار آمدن دولت جدید رژیم صهیونیستی توافق کردند.

نشست سران کشورهای عربی روزهای اول و دوم نوامبر به ریاست لعمامره در الجزایر برگزار و بر اولویت مساله فلسطین تاکید شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: