کد خبر: ۵۵۵۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

یک الیگارش روسی و متحد نزدیک ولادیمیر پوتین گفت که در انتخابات آمریکا دخالت کرده و همچنان به دخالت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری هیل، یِوگنی پریگوژین، معروف به "سرآشپز" ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه درست یک روز قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا گفت در انتخابات آمریکا دخالت کرده است.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پریگوژین در شبکه‌های اجتماعی خود نوشت: «ما با دقت، دقیق و به کمک جراحی درست به شیوه خودمان در انتخابات دخالت کرده‌ایم، همچنان دخالت می‌کنیم و به دخالت خود ادامه خواهیم داد.»

وی در ادامه بدون ذکر جزئیات درخصوص واژه و کلمات مربوط به "جراحی" نوشت: «ما حین عملیات، هر دو کلیه و کبد را به یکباره خارج خواهیم کرد!»

پریگوژین، تاجر روسی معروف به "سرآشپز پوتین" است، چون در بسیاری از قراردادهای تهیه غذای کرملین نقش داشته است. وی همچنین قبلا روابطش را با گروه واگنر تکذیب کرده بود اما آمریکا او را به بهانه روابط احتمالی‌اش با "مزدوران روس وابسته به گروه واگنر" در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

اما این تاجر روسی ماه گذشته در بیانیه‌ای خودش را به عنوان بنیانگذار گروه پیمانکار امنیتی "واگنر" معرفی و استقرار نیروهای این شرکت در کشورهای آفریقا و آمریکای لاتین را تایید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: