کد خبر: ۵۵۵۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار ارائه راهکار‌های مناسب برای اصلاح خدمات در طرح نوین اعزام به عتبات در یک هفته آینده شد.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت افزود: با توجه به گذشت حدود یک سال از اجرای طرح نوین اعزام، نارسایی‌ها در بخش‌های حمل و نقل، اسکان و تغذیه شناسایی شده و لازم است سریعتر در راستای حفظ حقوق زائر رفع شوند.

در ادامه این جلسه نیز سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت از نشست اخیر هم اندیشی مدیران دفاتر حج و زیارت استان‌ها و شرکت‌های مجری زیارتی با هدف بررسی آخرین طرح‌های اعزام زائران به عتبات عالیات گزارش داد و گفت: در این جلسه چهار طرح تمرکز در اعزام زائر، نوین عتبات، تمرکز ارائه خدمات در سه مجموعه یا شرکت و مدل منطقه‌ای مطرح شد و پس از بحث‌های کارشناسی طرح نوین اعزام به عتبات از بیشترین حمایت برخوردار بود.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام صحبت الله رحمانی معاون عتبات و حمیدرضا محمدی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام عتبات سازمان حج و زیارت به محور‌های مطرح شده در نشست مذکور و دیدگاه دست اندرکاران در ستاد و استان‌ها در ارتباط با این چهار طرح و همچنین وضعیت اعزام‌های هوایی و زمینی به اعتاب مقدسه در عراق و تاثیر افزایش نرخ ارز بر روی قیمت بسته‌های زیارتی گزارش دادند.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه برای دوره جدید اعزام‌ها به عتبات حدفاصل هجدهم آبان تا بیستم آذر ظرفیت سازی شده است، افزود: با هدف جذب حداکثری زائران هماهنگی‌هایی با وزارت آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و... صورت گرفته است و برای تحقق برنامه‌های پیش بینی شده لازم است استان‌ها فعال‌تر شوند.

حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای اعزام زائران ایرانی به سوریه گفت: انتظار می‌رود که در آینده نزدیک بتوانیم هر هفته حدود پانصد زائر را در قالب کاروان‌های تحت نظارت سازمان حج و زیارت برای تشرف و زیارت حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (س) به دمشق اعزام کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: