کد خبر: ۵۵۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
بایرامی مطرح کرد؛

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: این سازمان در هفته کتاب برنامه‌های متنوعی را با محوریت کتاب در مرکز و شهرستان‌ها به اجرا درمی‌آورد.

به گزارش شفاف، سردار عباس بایرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس درباره  اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی گفت: اهمیت کتاب بر کسی پوشیده نیست. جامعه‌ای که از کتاب فاصله بگیرد، حتما به بیراهه خواهد رفت. آنهایی که با الهام از کتاب آسمانی و درس‌های زندگی‌ساز آن و همگام با علم روز دنیا پیش می‌روند، مسیر پیشرفت را برای خود و جامعه‌شان هموار می‌کنند.

وی افزود: در کشور ما با سابقه تمدنی بزرگ و ریشه‌های فرهنگی عمیق، نامگذاری هفته‌ای با عنوان کتاب، یادآور این موضوع است که کتاب جزئی از زندگی ما است و اگر در این زمینه برنامه‌ریزی درست و اصولی داشته باشیم، حتما بر قله‌های رفیع دنیا خواهیم نشست. در همه کشورهای دنیا در کنار بهره‌گیری از علم روز و به‌کارگیری خلاقیت، بخش مهمی از پیشرفت در گرو مطالعه و کتاب است. البته صرف خواندن کتاب سودی ندارد، بلکه عمل به خواندنی‌ها مهم است.

سردار بایرامی در ادامه با قدردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران برای توجه به مقوله کتابخوانی در جامعه، گفت: سال گذشته برنامه‌های هفته کتاب، منظم‌تر و دقیق‌تر از دوره‌های پیشین برگزار شد و امیدواریم در این دوره هم شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد فرهنگی باشیم.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در پایان اظهار کرد: اگر هدف از برگزاری هفته کتاب، ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، به‌ویژه ترغیب نسل جوان به کتابخوانی باشد، باید از این فرصت بهره بیشتری ببریم. سازمان ادبیات و تاریخ دفاع نیز در این هفته، برنامه‌های متنوعی را با محوریت کتاب در مرکز و شهرستان‌ها به اجرا درمی‌آورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: